otwórz nawigację

FRAXEL RE:PAIR®

W ciągu 7 lat wykonywane zabiegi doprowadziły do uzyskania spektakularnych efektów. Zdobytym doświadczeniem w leczeniu blizn, dzięki uprzejmości TVN Style, podzieliliśmy się z Państwem w programie „Klinika Urody”, którego emisja odbędzie się w marcu 2015 r.

Fraxel Re:Pair® to unikalna technologia ciesząca się ogromnym uznaniem na całym świecie. Ten wyjątkowy laser frakcyjny CO2 służy do głębokiej lub powierzchownej dermabrazji skóry, a przy tym jest mało inwazyjny. Efekty są spektakularne, a zabieg nazywany ‘’wieczną młodością’’, gdyż skóra po przeprowadzonym leczeniu starzeje się o wiele wolnej, dając wrażenie nieustająco pięknej i młodej cery. Fraxel Re:Pair® bardzo skutecznie redukuje różnego rodzaju blizny, nawet te głębokie. Już po jednym zabiegu, stopień wyrównania struktury skóry jest bardzo wysoki i często bywa bliski lub równy ideałowi. Ponadto Fraxel Re:Pair® stosowany do laserowej plastyki powiek, daje efekty na poziomie liftingu chirurgicznego.

Zabiegi Fraxelem Re:Pair® wykonujemy od maja 2008 r., dzięki temu jesteśmy pierwszą kliniką dermatologiczną w Polsce stosującą tą metodę. Warto ponadto zwrócić uwagę, że nie tylko powierzchnia skóry, ale także inne jej parametry, takie jak napięcie, elastyczność, gęstość ulegają spektakularnej poprawie. Wiąże się to z niespotykanym, w porównaniu do innych zabiegów, poziomem tworzenia nowego – prawidłowego kolagenu, a także naprawą histologicznych cech skóry. Należy zwrócić jednocześnie uwagę, że laserowa dermabrazja wykonywana tym sprzętem jest nieporównywalnie mniej ryzykowna, niż inne jej typy dostępne na rynku dermatologii estetycznej.

MECHANIZM ZABIEGU

 • ROLKOWA GŁOWICA

  Fraxel Re:Pair® wykorzystuje rolkową głowicę – patent wszystkich oryginalnych Fraxeli®. Jest to unikalne rozwiązanie techniczne zdecydowanie podnoszące poziom osiąganych rezultatów.

 • RÓWNOMIERNE NAŚWIETLANIE

  W wyniku punktowej aplikacji światła lasera, jego wnikaniu w głąb skóry, tworzą się mikroskopijne „kanaliki” usuniętej tkanki, wokół których pozostają wyspy zdrowej skóry, w wyniku czego gojenie następuje bardzo szybko.

 • DWA SPOSOBY ZABIEGU

  Zabieg można przeprowadzić w dwojaki sposób: powierzchownie – bez tworzenia widocznej rany oraz głęboko – skuteczniej; towarzyszy temu niewielkie krwawienie w postaci drobnych kropelek, trwające kilka minut.

 • REGENERACJA PO ZABIEGU

  Krwawienie jest podobne jak w mezoterapii tradycyjnej lub mezoterapii z osocza bogatopłytkowego typu Regeneris. Po zabiegu na powierzchnię skóry zostaje nałożony specjalny krem regenerujący.

PROCEDURA
ZABIEGU

Kilkukrotne przejście głowicy lasera przez zaplanowany obszar leczenia.
Zabieg jest dobrze tolerowany, a rekonwalescencja po jest stosunkowo krótka i zajmuje ok. 7 dni.

BOLESNOŚĆ
ZABIEGU

Najczęściej odczuwalne jest kłucie o różnej intensywności, w zależności od indywidualnej wrażliwości na ból.

Zabiegi powierzchowne są niebolesne, natomiast w redukcji blizn potrądzikowych zalecane jest minimum na godzinę przed zabiegiem, zastosowanie kremu znieczulającego, aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta.

Dodatkowo w razie potrzeby stosujemy nawiew chłodnego powietrza. U większości pacjentów ten rodzaj znieczulenia jest wystarczający.

REZULTATY ZABIEGU

Rezultaty pojawiają się kilka tygodni po zabiegu i narastają nawet do kilkudziesięciu miesięcy po jego przeprowadzeniu.

Jest to związane z długofalową naprawą włókien kolagenu. W tym czasie nie towarzyszy temu odczuwalny dyskomfort.

Zabieg wykonujemy:
 • Jednorazowo
 • Wszystkie korzyści osiągamy podczas jednej sesji

Wyniki są imponujące pod każdym względem, utrzymują się zazwyczaj latami, kosztem niewielkich i krótko trwających niedogodności.

UWAGI PO ZABIEGU

Po zabiegu pojawia się krótkotrwały obrzęk uzależniony od intensywności leczenia, trwający 2 (popularna wersja weekendowa) do max 3-4 dni (dla cery zniszczonej). Po tym czasie można stosować makijaż.
Po zabiegu pojawia się samoistnie zanikający w czasie rumień skóry, podobny jak po intensywnej ekspozycji na słońce. Następnie uwidacznia się lekkie zbrązowienie skóry ustępujące bez pozostawienia trwałych śladów.
W czasie rekonwalescencji, pielęgnacja dla pacjenta nie jest uciążliwa. Polega ona jedynie na intensywnym nawilżaniu skóry,a po 2 tygodniach  można powrócić do standardowej porannej i wieczornej pielęgnacji.
Należy bezwzględnie unikać słońca

PRZECIWSKAZANIA
I DZIAŁANIA NIEPOŻADANE

 • Aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej

 • Ciąża oraz okres karmienia piersią

 • OPALENIZNA zakaz opalania do 4 tygodni przed zabiegiem

 • NOWOTWORY

 • DZIAŁANIA NIEPOŻADĄNE

  Występują niezwykle rzadko i są odwracalne, zabieg Fraxel Re:Pair® ma wysoki profil bezpieczeństwa.

 • Odbarwienia przy zaniechaniu regularnego nawilżania skóry

 • POWIErzCHOWNE BLIZNY

 • Nietrwałe przebarwienia pozabiegowe

 • Drobne nierówności skóry

WSKAZANIA I ZALETY

1
Korekcja zmarszczek o niewielkim stopniu nasilenia
2
Odmładzanie skóry twarzy
3
Bardzo skuteczna profilaktyka przeciwstarzeniowa
4
Zmarszczki i worki pod oczami
5
Wszelkiego typu przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne
6
Blizny różnego pochodzenia
7
Rogowacenie słoneczne
8
Rozstępyskórne
9
Nierówności powierzchni skóry
10
Redukcja porowatej i szorstkiej struktury skóry
11
Poprawa jakości oraz gęstości skóry
KONTAKT
NASZE ODDZIAŁY

KLINIKA ESTIVANCE
ODDZIAŁ WARSZAWA

+48 22 898 34 51

ul. Bukowińska 22a
02-703 Warszawa - Mokotów

SZCZEGÓŁY

KLINIKA ESTIVANCE
ODDZIAŁ RADOM

+48 48 360 44 56

ul. Gagarina 1
26-600 Radom

SZCZEGÓŁY