Usuwanie Tatuaży

laser picosure warszawa

Laser PicoSure ® Cynosure to ultranowoczesny, uniwersalny (wszystkie barwiniki) laser picosekundowy, który jest świetnym rozwiązaniem dla pacjentów pragnących ekspresowych rezultatów.

laser

Laser Revlite ® Cynosure to najlepszy laser typu Q-switch Nd:Yag stanowiący doskonałą znacznie tańszą alternatywę głównie dla czarnych, ale także np. starych, amatorskich, źle wykonanych lub pourazowych tatuaży.

Platforma Harmony z laserem Pixel to z naszej perspektywy zabieg dedykowany dla lekkiego retuszu tatuażu, dedykowane dla osób które planują pokrycie starego tatuażu, nowym wzorem tzw. cover.

Laser Fraxel Re:pair wykorzystujemy przy bardzo trudnych tatuażach np. białych.
Wszystkie systemy laserowe doskonale się uzupełniają i radzą sobie także z usuwaniem makijażu permanentnego, niezależnie od jego lokalizacji anatomicznej.

usuwanie tatuaży

Nawet najbardziej udany tatuaż z czasem może przeszkadzać nie tylko ze względów estetycznych czy zmiany gustu, ale również w życiu zawodowym. Na szczęście mamy na to rozwiązania, i dzięki wieloletniemu doświadczeniu w naszych klinikach w Warszawie  gdzie dzięki najwyższej jakości technologiom jesteśmy w stanie szybko i skutecznie usunąć praktycznie każdy pigment, bez pozostawienia blizn i czy resztek pigmentu.

Nieudane próby usuwania tatuaży

Do historii przeszły próby usuwania tatuaży zabiegami chirurgicznymi oraz inwazyjnymi laserami, co prowadziło do pozostawienia widocznych śladów ich wcześniejszej obecności.

W Klinice Krajewski dla spektakularnych rezultatów stosujemy cztery najskuteczniejsze, a zarazem najnowocześniejsze lasery na świecie. Mamy ponad 17 letnie doświadczenie w usuwaniu tatuaży, a codzienna praktyka dermatologiczna znacząco wpływa na dobranie odpowiedniej terapii.

Skuteczne usuwanie tatuaży

W Klinice Krajewski zawsze przed rozpoczęciem zabiegów doradzamy którą metodę należy wybrać, w celach optymalizacji kosztów i ilości zabiegów, wszystkie zabiegi można łączyć lub stosować zamiennie.

removal

Laser PicoSure ® Cynosure należy do nowej generacji laserów tzw. picosekundowych gdzie pojedynczy impuls jest miliardową częścią sekundy, co wpływa na jego wszechstronność, radykalne zmniejszenie ilości zabiegów, oraz możliwość przeprowadzania zabiegów niezależnie od pory roku. Główne zastosowanie to : szybkie usuwanie wszelkich tatuaży, leczenie opornych przebarwień twarzy tzw. melasmy, małoinwazyjne ekskluzywne odmładzanie skóry, bez potrzeby długiej rekonwalescencji.

Laser RevLite ® Cynosure to najnowszej generacji laser typu Q-swich Nd:Yag o tzw. nanosekundowym czasie trwania impulsu. Wykorzystuje się go do usuwania związanych ze słońcem oraz wiekiem zmian barwnikowych, usuwania czarnych, ale i kolorowych tatuaży, leczeniu wszelkiego rodzaju przebarwień skóry, wyrównywaniu kolorytu twarzy po przebytym trądziku i innych chorobach dermatologicznych, oraz jako peeling laserowy do redukcji piegów i małoinwazyjnego odmładzania skóry.

W obydwu przypadkach, przy usuwaniu tatuaży niezbędna jest seria zabiegów: w PicoSure od 2 do około 4, w RevLite od 4 do 10. Odstępy między zabiegami niezależnie od metody są 6 do 8 tygodni i związane są z pochłonięciem i utylizacją rozbitych cząsteczek barwnika – przez tzw. komórki żerne, będące częścią naszego systemu odpornościowego.

Czas trwania zabiegu zależy od rozmiarów usuwanych tatuaży i może wnosić średnio od kilku do kilkunastu minut.

U części pacjentów stosujemy zewnętrzne znieczulenie maścią, oraz nawiew lodowatego powietrza.

Liczba koniecznych zabiegów jest uzależniona od takich czynników jak: kolor lub ilość występujących barw, wielkość, gęstość tatuażu – intensywność barwnika, skład chemiczny pigmentu, głębokość jego usytuowania, koloryt skóry, lokalizacja anatomiczna indywidualna reakcja na leczenie (rola układu immunologicznego).

usuwanie tatuazy

Ryzyko powstawania blizn jest w naszej Klinice znikome, i związane jest głównie z nieprawidłową pielęgnacją po zabiegu.

Do głównych zaleceń pozabiegowych poza intensywnym natłuszczaniem a po tygodniu nawilżaniu skóry, pamiętać należy żeby unikać słońca lub stosować filtry UV (minimum 50) w celu ochrony skóry.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • opalenizna
  • choroby tkanki łącznej w wywiadzie
  • doustna terapia pochodnymi witaminy A i okres do 3 miesięcy po jej zakończeniu

WZGLĘDNE PRZECIWSKAZANIA:

  • skłonność do bliznowacenia ( blizny przerosłe, keloidy np. po szczepionce )

Zapisz się na wizytę już dziś!