Fraxel Re:pair®

Usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa

Klinika Krajewski w Warszawie jest pierwszą kliniką dermatologiczną w Polsce stosującą tę metodę. Zabiegi Fraxelem Re:Pair® wykonujemy od maja 2008 r.

Spektakularne efekty kliniki Krajewski

W ciągu 7 lat wykonywane zabiegi doprowadziły do uzyskania spektakularnych efektów. Zdobytym doświadczeniem w laserowym liftingu twarzy i usuwaniu blizn, dzięki uprzejmości TVN Style, podzieliliśmy się z Państwem w programie „Klinika Urody”, którego emisja odbyła wiosną 2015 r.

fraxel

Opis zabiegu:

Fraxel Re:Pair® to unikalna technologia ciesząca się ogromnym uznaniem na całym świecie. Ten wyjątkowy, całkowicie inny od pozostałych laser CO2, służy do powierzchownej i głębokiej małoinwazyjnej, frakcyjnej mikroablacji skóry. Efekty są spektakularne, u większości pacjentów porównywalne z klasycznym liftingiem chirurgicznym – nieporównywalnie lepsze od tzw. tanich frakcyjnych laserów CO2 i innych rodzajów resurfacingu skóry. Zabieg nazywany jest „wieczną młodością” – ze względu na utrzymujące się długofalowo rezultaty związane z dużego stopnia zahamowaniem procesu starzenia, co daje wrażenie nieustająco pięknej i młodej cery. Fraxel Re:Pair® bardzo skutecznie redukuje różnego rodzaju blizny, nawet te głębokie. Stopień poprawy całej struktury skóry i wygładzenie jej powierzchni, już po jednym zabiegu jest bardzo wysoki i często bywa bliski lub równy ideałowi. Usuwanie blizn potrądzikowych w technologii Fraxel Re:Pair® przynosi zadowalające rezultaty.

Ponadto warto zwrócić uwagę, że nie tylko powierzchnia skóry, ale także inne jej parametry, takie jak napięcie, elastyczność, gęstość ulegają spektakularnej poprawie. Wiąże się to z niespotykanym, w porównaniu do innych zabiegów, poziomem tworzenia nowego – prawidłowego kolagenu, a także naprawą innych histologicznych cech skóry. Od lat jest to niewątpliwie w ogóle najlepszy zabieg na skórę twarzy. Z naszego bardzo bogatego doświadczenia oraz opinii ekspertów prezentowanych podczas kongresu American Academy of Dermatology w San Diego w 2018 r. jest to najkorzystniejszy małoinwazyjny zabieg (ryzyko powikłań 2 %) na lifting i korektę skóry czoła i powiek, a także redukcję wszelkiego rodzaju niedoskonałości, takich jak m.in. blizny potrądzikowe. Kompletna lista klinik posiadająca ten sprzęt dostępna jest pod domeną producenta fraxel.com.

Mechanizm zabiegu :

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych i regeneracji skóry można przeprowadzić w dwojaki sposób: powierzchownie – z krótką rekonwalescencją lub głęboko – zdecydowanie skuteczniej. Towarzyszy temu niewielkie krwawienie w postaci drobnych kropelek, trwające kilka minut, podobnie jak w zabiegach mezoterapii z osocza bogatopłytkowego typu Regeneris. Po zabiegu na powierzchnię skóry zostaje nałożony specjalny preparat regenerujący oraz ochronna nawilżająca maseczka.

Bolesność zabiegu:

Laserowemu usuwaniu blizn najczęściej towarzyszy kłucie o różnej intensywności, w zależności od indywidualnej wrażliwości na ból. Zabiegi powierzchowne są niebolesne, natomiast w redukcji blizn potrądzikowych zalecane jest minimum na godzinę przed zabiegiem, zastosowanie kremu znieczulającego, aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta. Dodatkowo w razie potrzeby stosujemy nawiew chłodnego powietrza. U większości pacjentów ten rodzaj znieczulenia jest wystarczający.

Rekonwalescencja i rezultaty:

Zabieg jest dobrze tolerowany, a rekonwalescencja po zabiegu jest stosunkowo krótka i w zależności od intensywności zajmuje 4 do 7dni. Rezultaty usuwania blizn potrądzikowych i regeneracji skóry pojawiają się kilka tygodni po zabiegu i narastają nawet do kilkudziesięciu miesięcy po jego przeprowadzeniu – jest to związane z długofalową naprawą włókien kolagenu. W tym czasie nie towarzyszy temu odczuwalny dyskomfort. Zabieg wykonujemy jednorazowo, wszystkie korzyści osiągamy podczas jednej sesji. Wyniki są imponujące pod każdym względem, utrzymują się zazwyczaj latami, kosztem niewielkich i krótko trwających niedogodności.

Procedura zabiegu:

Zabieg polega na kilkukrotnym przejściu głowicy lasera przez zaplanowany obszar leczenia. Zabiegu nie da się zastąpić nawet kilkukrotną terapią laserami nieablacyjnymi.

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu pojawia się krótkotrwały obrzęk trwający do 4 dni oraz samoistnie zanikający w czasie rumień skóry, podobny jak po intensywnej ekspozycji na słońce. Następnie uwidacznia się lekkie zbrązowienie skóry ustępujące bez pozostawienia trwałych śladów. W czasie rekonwalescencji, pielęgnacja dla pacjenta nie jest uciążliwa.

Działania niepożądane:

Występują niezwykle rzadko i związane są z niestaranną pielęgnacją po zabiegu, należą do nich:

 • Nietrwałe przebarwienia pozabiegowe
 • Odbarwienia (przy zaniechaniu regularnego nawilżania skóry)
 • Powierzchowne blizny (zabiegi w obrębie twarzy są najbezpieczniejsze)
 • Drobne nierówności powierzchni skóry

Polecamy usuwanie blizn potrądzikowych i przywracanie jędrności skóry w technologii Fraxel Re:Pair® w klinice Klinika Krajewski w Warszawie.

WSKAZANIA:

 • Korekcja zmarszczek o różnym stopniu nasilenia
 • Odmładzanie skóry twarzy
 • Laserowa plastyka powiek, zmarszczki i worki pod oczami
 • Lifting skóry czoła i całej twarzy
 • Blizny różnego pochodzenia (potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, keloidy)
 • Wszelkiego typu zmiany pigmentowe, uszkodzenia posłoneczne
 • Zmiany naczyniowe skóry
 • Wyrównywanie kolorytu skóry
 • Rogowacenie słoneczne
 • Rozstępy skórne
 • Nierówności powierzchni skóry
 • Skóra o porowatej i szorstkiej strukturze
 • Poprawa jakości oraz gęstości skóry

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią
 • Nowotwory
 • Świeża opalenizna (zakaz opalania do 2 – 4 tygodni przed zabiegiem)

Zapisz się na wizytę już dziś!