Leczenie Przebarwień

Dla najlepszych rezultatów, w naszej klinice stosujemy wiele metod usuwania przebarwień. Jesteśmy jedyną kliniką dermatologii w Warszawie, posiadającą 14 różnych technologii laserowych najwyższej jakości, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią terapię do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wielokrotnie stosujemy terapie łączone w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Przebarwienia mogą pojawić się bez względu na wiek czy odcień skóry. Nagromadzenie się pigmentu w skórze – melaniny pod wpływem działania promieni słonecznych, w postaci plamek o różnej wielkości i odcieniu, może mieć różną przyczynę. Nierzadko są to zmiany hormonalne, przyjmowane leki lub zioła, które wpływają na fotoochronę skóry, albo uszkodzenie mechaniczne struktury skóry. Aby przeprowadzić odpowiednio terapię usuwania przebarwień, należy przeanalizować ich powstanie, tak by następnie osiągnąć jak najlepszy i trwały efekt. Terapie stosowane w naszej klinice mają za zadanie kompleksowo podejść do problemów przebarwień, tak by oprócz efektu jednolitego kolorytu skóry, pacjenci mogli cieszyć się młodą, świeżą i promienną skórą jeszcze przez długi czas.

Laser PicoSure® Cynosure– to najnowocześniejsza technologia lasera pikosekundowego – przełom w laseroterapii na skalę światową, emitująca ultra krótkie impulsy światła laserowego, dzięki czemu pigment w skórze jest rozbijany na drobne cząsteczki bez wywołania efektu termicznego, co jest istotne przy leczeniu wielu typów przebarwień w tym hormonalnych.

RevLite® Q-switch jest jednym z produktów amerykańskiej firmy Cynosure®. Jest to autor wielu zaawansowanych urządzeń działających w oparciu o światło, przeznaczonych do zabiegów medycyny estetycznej, m.in. lasera do epilacji Vectus®.

Opis zabiegu:

Laser RevLite® Q-switch to bardzo dobra terapia wszelkiego typu przebarwień skóry w tym melasmy, przebarwień związanych z wiekiem i działaniem promieniowania UV oraz możliwość usuwania wszelkich typów tatuaży zarówno czarnych jak i kolorowych. Barwnik niebieski, zielony, a nawet czerwony nie stanowią już problemu. Ponadto innowacyjność urządzenia gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu i krótki czas rekonwalescencji. Zabieg nie pozostawia blizn. Zaawansowana technologia wykorzystuje ultrakrótkie (nanosekundowe) impulsy światła pochłaniane wyłącznie przez melaninę lub inny barwnik. Dzięki czterem długościom fali możliwe jest jego usunięcie niezależnie od barwy oraz głębokości lokalizacji w skórze.

Unikalna konstrukcja RevLite® to nie tylko ultraszybka selektywna fototermoliza, ale także nowa technologia estetyczna tzw. PTP – opcja niedostępna w starszych wersjach laserów Q-switch. PTP – to fala fotoakustyczna – metoda jeszcze bardziej zwiększająca energię, a co za tym idzie – rozbicie barwnika w skórze przy niezmiennym wysokim progu bezpieczeństwa. Usuwanie przebarwień laserem eliminuje piegi, posłoneczne plamy barwnikowe, kolorowe tatuaże, a u ponad 80 % pacjentów stwarza szansę na trwałe pozbycie się uporczywie nawracających przebarwień twarzy. Kolejną zaletą jest możliwość przeprowadzenia zabiegu w wersji tzw. peeling laserowego, co umożliwia nie tylko wyrównanie kolorytu, ale także odmłodzenie skóry i jest dobrą profilaktyką przeciwstarzeniową, korzystniejszą i łagodniejszą niż stosowane klasyczne peelingi kosmetyczne (tzw. peeling z kwasów owocowych). Usuwanie przebarwień na twarzy i ciele laserem RevLite® Q-switch jest dostępne w klinice Klinika Krajewski w Radomiu i Warszawie.

Zabieg można stosować jako tzw. pierwszy krok, kontynuację lub alternatywę dla lasera PicoSure®.

dr

Bolesność zabiegu:

Przebarwienia na twarzy i peeling laserowy – w trakcie zabiegu odczuwalne jest niewielkie pieczenie, które jest dobrze tolerowane i szybko ustępujące po zakończeniu leczenia. Dla wrażliwych pacjentów możliwy jest nawiew chłodnego powietrza, a w szczególnych sytuacjach znieczulenie kremem na godzinę przed zabiegiem.

Tatuaże – przy niewielkich rozmiarach tatuażu, wystarcza jedynie chłodny nawiew powietrza, przy dużych rozmiarach – zabieg przeprowadzamy partiami w tygodniowych odstępach czasu, stosując ponadto znieczulenie miejscowe.tatuaże

Efekty, schemat zabiegu i zalecenia po leczeniu:

Zmiany pigmentowe posłoneczne oraz piegi – wymagają zazwyczaj jednorazowego zabiegu, po kilkunastu minutach intensywnie ciemnieją, a następnie ulegają delikatnemu złuszczaniu trwającemu ok. tygodnia. Pełny efekt usuwania przebarwień laserem pojawia się 2-3 tyg. po leczeniu. Przez 2 do 7 dni może być obecne lekkie zaczerwienienie skóry, natomiast następnego dnia po zabiegu można stosować makijaż. W przypadku zmian mieszanych i głębokich – gdzie barwnik zlokalizowany jest na granicy naskórka i skóry właściwej lub tylko w skórze właściwej, leczenie ustalane jest indywidualnie, choć i tak w większości sytuacji także jest jednorazowe. Po zabiegu należy bezwzględnie unikać słońca i stosować krem z filtrem typu SPF 50.

Nawracające przebarwienia na twarzy i ciele – wymagają kilku zabiegów, początkowo zazwyczaj w odstępach 10 -14 dniowych, kolejne sesje co 2. Ze względów na przełomową technologię PTP, której zastosowanie uzależnione jest od anatomicznej lokalizacji przebarwień, sesje są skuteczniejsze i wymagają mniejszej ilości powtórzeń. Po uzyskaniu korzystnego rezultatu, obowiązkowe jest stosowanie do pół roku – filtrów przeciwsłonecznych oraz preparatów wspomagających zawierających między innymi: kwas azelainowy, retinoidy, arbutrynę, hydrochinon lub jego alternatywy. Leczenie jest wysoce skuteczne, uzyskujemy bardzo dobre rezultaty, nawet jeden zabieg może przynieść duże rozjaśnienie zmian.

Tatuaże – Laser RevLite® jest bardzo skuteczną i małoinwazyjną metodą pozbycia się niechcianego tatuażu. Usuwanie tatuaży laserem zajmuje od 3 do 6 zabiegów i odbywa się w odstępach 2 – 6 tyg. Długość terapii zależy od :

 • rodzaju barwnika,
 • głębokości jego umiejscowienia,
 • techniki wykonania,
 • lokalizacji anatomicznej na skórze,
 • indywidualnych właściwości skóry pacjenta.

W miejscu zabiegu czasami może pojawić się zaczerwienienie, swędzenie i strupki, jest to normalny proces, a objawy ustępują do 2 tygodni. Po każdej sesji następuje 50 % rozjaśnienie nasycenia koloru z wyjątkiem problematycznych zmian w bliznach. Przez okres między zabiegami należy stosować intensywne nawilżanie ogólnodostępnymi preparatami oraz protekcję przed UV o SPF 50.

zabieg

Peeling laserowy – zabieg jest bardzo dobrą alternatywą dla klasycznych peelingów (tzw. peelingów z kwasami), jest od nich głębszy, skuteczniejszy i mniej ryzykowny, a rekonwalescencja krótsza. Niewielki obrzęk i zaczerwienienie ustępują po 2 dniach, makijaż można stosować od razu. Przed zabiegiem można zastosować mikrodermabrazję. Ogólne zalecenia dotyczą głównie nawilżania skóry i ochrony przed słońcem.

Zalecenia:

Po leczeniu należy unikać słońca i stosować kremy o wysokiej protekcji przeciwsłonecznej. Przez okres 6 miesięcy po usuwaniu przebarwień laserem nie należy używać samoopalaczy i korzystać z solarium.

Działania niepożądane:

Pomimo bardzo wysokiej skuteczności zabiegi usuwania przebarwień są łagodne, a działania niepożądane na ogół nie występują lub są niewielkie – typu: zaczerwienienie, obrzęk, pęcherzyki, ustępujące nierówności skóry.

Pozostałe technologie jakie stosujemy w terapiach leczenia zmian pigmentacyjnych to :

Harmony XL Pro ClearLift

Harmony XL Pro Dye VL

Icon Max G

Icon Max 1540

Fraxel Dual

Zapraszamy do  naszych  Klinik Dermatologii Krajewski.

WSKAZANIA:

 • Naskórkowe i skórne zmiany pigmentowe,
 • Usuwanie przebarwień i piegów,
 • Przebarwienia,
 • Nawracające przebarwienia,
 • Nowoczesne usuwanie tatuaży,
 • Peeling laserowy – odmładzanie skóry na twarzy i ciele.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Świeża opalenizna (tj. do 2 tyg. po ostatnim opalaniu).

Zapisz się na wizytę już dziś!