Opadająca powieka jest zmorą wielu osób. Wynika z nadmiaru fałd skóry na górnej powiece, która jest zbyt wiotka oraz cienka, dlatego nie może utrzymać się na przeznaczonym dla niej miejscu. Jeżeli dolegliwość występuje na obu oczach, pole widzenia jest mocno zaburzone. To już problem zdrowotny, a nie tylko estetyczny.
Najczęstszym powodem opadania powieki jest wiotczenie skóry po ok. 30 roku życia. Zmniejszeniu ulega ilość włókien kolagenowych, skóra jest cieńsza, ma małą wyściółkę tłuszczową pod oczami i na powiekach. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają radzić sobie z problemem w bezinwazyjny sposób.
Technologia laserowa do walki z opadającą powieką
Medycyna estetyczna działa w oparciu o innowacyjne technologie, wśród których na pierwszy plan wysuwa się laseroterapia. Stosowana jest również do walki z opadającą powieką, która jest problemem zarówno estetycznym, jak i zdrowotnym.
Laserowa korekcja powiek ma szereg zalet:
- wymaga krótszej regeneracji – proces gojenia jest bardzo szybki,
- pacjent odczuwa niewielki dyskomfort,
- długo utrzymujący się efekt.
Zabieg laserowej korekcji powiek pozwala unieść wiotką skórę, wyrównać asymetrię, a także wygładzić drobne zmarszczki.
Kiedy nie wolno wykonać zabiegu laserowej korekcji powiek?
Zabieg laserowy musi być poprzedzony szczegółowym wywiadem lekarskim, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Nie może zostać wykonany u pacjenta z:
- nadciśnieniem,
- chorobami serca,
- cukrzycą,
- nadczynnością tarczycy,
- aktywną infekcją,
- niewydolnością gruczołów łzowych,
- problemami z gojeniem ran,
- chorobami ogólnoustrojowymi.
Zabieg nie wykonywany jest również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Bezinwazyjna korekta powiek – podsumowanie
Zastosowanie lasera w medycynie estetycznej umożliwiło skrócenie czasu rekonwalescencji, jak i wyeliminowało konieczność wykonywania zabiegów chirurgii plastycznej u pacjentów z prostymi dolegliwościami estetycznymi. Mało inwazyjny charakter zabiegu minimalizuje ryzyko powikłań.