Kontakt Warszawa
Botoks dla mężczyzn – czy jest tak samo skuteczny?

Botoks, czyli toksyna botulinowa, od kilku lat jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Szybko i skutecznie redukuje zmarszczki, podnosi opadające kąciki ust, poprawia owal twarzy. Kojarzy się przede wszystkim z zabiegami anty-aging dla kobiet, nie ma jednak przeszkód, by stosowali go również mężczyźni. Jak działa botoks dla mężczyzn i czy jest tak samo skuteczny?

Jak działa botoks?

Botoks jest neurotoksyną, która wstrzyknięta w mięsień, „paraliżuje” jego działanie, czyli blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Prowadzi to do rozluźnienia mięśnia, a w konsekwencji do wygładzenia skóry, która przestaje się kurczyć, przez co wygląda młodziej. Sam zabieg nie jest skomplikowany: botoks wstrzykuje się cienką igłą pod powierzchnię skóry. Pełny efekt widoczny jest po około 2 tygodniach. Ponieważ po kilku miesiącach pod skórą tworzą się nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, zabieg dobrze jest powtarzać, by utrzymać pożądany efekt. Co ważne, prawidłowo i profesjonalnie podany botoks jest w zupełności bezpieczny i nie powoduje negatywnych konsekwencji zdrowotnych ani upośledzenia mimiki.

Botoks dla mężczyzn

Toksyna botulinowa podawana mężczyznom jest taką samą substancją jak ta, z której korzystają kobiety. Ponieważ jednak mięśnie męskiej twarzy są z reguły większe i mocniejsze, wstrzykiwana w nie dawka botoksu powinna być odpowiednio dostosowana. Może to wiązać się z wyższą ceną i dłuższym czasem trwania zabiegu. Najczęściej mężczyźni używają botoksu do wygładzania tzw. „lwiej zmarszczki”, bruzd na czole i kurzych łapek. Botulina może być jednak stosowana również jako rozwiązanie innych męskich dolegliwości, takich jak nadmierna potliwość dłoni, pach czy stóp.

We współczesnym świecie nie tylko kobietom zależy na utrzymaniu zdrowego i młodego wyglądu. Również mężczyźni chcą długo cieszyć się gładką skórą pozbawioną zmarszczek. Zabieg z wykorzystaniem botoksu pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów, które utrzymują się – podobnie jak w przypadku zabiegu wykonywanego u kobiet – do ok. 6 miesięcy.