Kontakt Warszawa
Cienie i worki pod oczami – jak walczyć z problemem?

Worki i cienie pod oczami mogą powstać wskutek niewyspania oraz zmęczenia. W dojrzałym wieku są również objawem starzenia się i utraty jędrności skóry. Jak zminimalizować ich widoczność?

Worki pod oczami pokazują, jak dana osoba jest zestresowana, zmęczona i niewyspana. Wskazują także na brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja i zastosowanie płatków pod oczy, chłodzących aplikatorów czy zimnych kompresów.

Skąd biorą są cienie i worki pod oczami?

Widoczność worków pod oczami zostaje zintensyfikowana po 40. roku życia. Zarywanie nocy, przewlekły stres, niezdrowy tryb życia potęgują ich widoczność. Nie pomaga również dieta bogata w produkty wysoko przetworzone. Szkodliwy jest również nadmiar kawy, alkoholu oraz palenie papierosów.

Obrzęki pod oczami są również wynikiem wielu schorzeń: układu krążenia, nerek, cukrzycy, nadczynności tarczycy. Stosowanie leków hormonalnych również potęguje ich widoczność.

Co zrobić, aby zniwelować widoczność worków i cieni pod oczami?

Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Zmniejsza się tu w najwcześniejszym etapie ilość kwasu hialuronowego mającego wpływ na gładkość i nawilżenie tkanek. Efekt można jednak spowolnić wprowadzając kilka zmian w swoim życiu:

  • warto wysypiać się – potrzeba 7-9 godzin snu na dobę, najlepiej kłaść się przed północą i spać na płasko na lekkim podwyższeniu, aby ograniczyć gromadzenie się limfy wokół oczu,
  • eliminacja potraw wysoko przetworzonych, z zawartością soli oraz cukru,
  • należy przyjmować codziennie minimum 2 litry wody oraz ziołowe herbatki,
  • niezbędny jest codzienny demakijaż twarzy oraz oczu wysokiej jakości produktami kosmetycznymi,
  • klinika medycyny estetycznej w Warszawie oferuje szereg zabiegów pielęgnacyjnych działających przeciw obrzękom, z których warto korzystać regularnie.

Worki i cienie pod oczami mogą pojawić się zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.