Kontakt Warszawa
Co robić, by skóra wokół oczu nie zdradzała naszego wieku?

Z wiekiem skóra traci swoją gładkość i jędrność, co widoczne jest na skórze twarzy, szczególnie w okolicach oczu. Wiotka, matowa i pomarszczona skóra nie tylko zdradza nasz wiek, ale bardzo często również dodaje nam lat! Co zrobić, by pozostała promienna i gładka na dłużej?

Prawidłowa pielęgnacja

Skóra człowieka najcieńsza jest właśnie w okolicach oczu. Delikatna i wrażliwa, często pomijana podczas codziennej pielęgnacji. Z braku czasu nakładamy krem na całą twarz, a ten obszar jedynie “muskamy” palcami. To błąd! Musi być traktowana z taką samą, a nawet większą starannością. W codziennej pielęgnacji warto uwzględnić dobre, nawilżające kremy z bogatym składem.

Pierwsze zmarszczki – co dalej?

Pojawiające się zmarszczki nie są końcem świata! Aby nie zdradzały naszego wieku, ani co gorsza nie dodawały lat, warto czym prędzej zdecydować się na jeden z zabiegów:

  1. HIFU- zabieg wykorzystujący skoncentrowaną dawkę ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Jest bezbolesny, bezpieczny i komfortowy. Dzięki niemu w skórze następuje proces intensywnej odbudowy włókien kolagenowych. To prawdziwy lifting dla skóry, bez użycia skalpela! Dzięki specjalnej końcówce zabiegowej, doskonale nadaje się do zastosowania również w delikatnych obszarach, takich jak okolice oczu.
  2. Termolifting – bodźcem działającym na skórę jest światło podczerwone IR wnikające do jej głębokich warstw. Skutkiem zastosowania tego rodzaju stymulacji jest obkurczenie starych włókien kolagenowych i zwiększenie produkcji nowego kolagenu. Efekty w postaci znacznego liftingu twarzy widoczne są od razu. Jest to zabieg bezpieczny i bezinwazyjny, nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Od razu można wracać do swoich codziennych zajęć.

W poszukiwaniu sposobów na wiecznie młodą skórę warto połączyć klasyczne metody rewitalizacji i nowoczesną technologię. Gładka i jędrna skóra wokół oczu nie tylko nie zdradzi Twojego wieku, ale skutecznie zwiększy poczucie atrakcyjności i pewności siebie.