Resurfacing to zabieg polegający na usunięciu części lub całości naskórka, a w efekcie działania lasera dochodzi do obkurczania włókien kolagenowych, co poprawia wygląd, odmładza i rewitalizuje skórę.
Na czym polega resurfacing skóry?
Resurfacing laserowy skóry jest zabiegiem odmładzającym działającym bardzo skurcznie na powierzchnię skóry twarzy. Możesz usunąć niedoskonałości związane z upływem lat, takie jak zmarszczki, blizny, zaburzenia tekstury, zmiany barwnikowe czy naczyniowe.
Zabieg poprawia jakość skóry zewnętrznej i wewnętrznej, szczególnie usuwa skutki oddziaływania promieniowania ultrafioletowego, takie jak plamy starcze, rogowacenie słoneczne czy zaburzenia tekstury powierzchni skóry. Resurfacing jest skuteczną bronią przeciw wiotczeniu skóry i powstawaniu zmarszczek.
Zabiegi resurfacingu można podzielić na dwa typy:
- ablacyjne – dochodzi do odparowywania tkanek. Wymagana jest rekonwalescencja, z uwagi na widoczne podrażnienia skórne. Wyjątkiem jest miejscowy laser frakcyjny, który uszkadza jedynie nieznaczny obszar tkanek,
- nieablacyjne – dochodzi do denaturowania białek. Pacjent po zabiegu może normalnie funkcjonować.
Kiedy warto zdecydować się na resurfacing laserowy?
Najczęściej na resurfacing laserowy decydują się osoby, które chcą pozbyć się:
- zmarszczek i bruzd,
- zmian barwnikowych,
- zmian tekstury skóry,
- zwiotczenia skóry,
- rozszerzonych porów.
Laserowe zabiegi resurfacingu działają w przypadku niedużych oraz umiarkowanych zmian skórnych, zaburzeń barwnikowych oraz łagodnych zmian naczyniowych.
Przygotowanie do zabiegu
Najważniejszym etapem przygotowań do zabiegu jest konsultacja ze specjalistą, w celu ustalenia Twoich potrzeb i oczekiwanych efektów. Podczas spotkania zostanie przeprowadzony bardzo dokładny wywiad wraz z oceną stanu skóry.
Przed zabiegiem makijaż ze skóry należy usunąć delikatnym preparatem. Resurfacing wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym poprzez nałożenie specjalnego kremu 45-60 minut przed zabiegiem.