Kontakt Warszawa
Dlaczego warto wygładzić dolinę łez?

Dolina łez spędza sen z powiek wielu paniom. Właśnie z jej powodu bardzo często odwiedzają gabinet medycyny estetycznej. Jakie zabiegi warto wykonać, aby skutecznie odjąć sobie lat?

Czym wyróżnia się dolina łez?

Dolina łez to defekt kosmetyczny objawiający się wąskimi i długimi obniżeniami skóry pod oczami. Zagłębienia rozpoczynają się od wewnętrznej strony kącika oka i przechodzą przez policzek. To naturalny tor, jaki zwykle pokonują łzy. Wystąpienie doliny łez znacząco postarza, a cała twarz wygląda na zmęczoną. Właśnie z tego powodu panie odwiedzają gabinet medycyny estetycznej, aby skutecznie odmłodzić się i zadbać o estetyczny wygląd cery.

Z jakiego powodu powstaje dolina łez?

Dolina łez powstaje w wyniku utraty kolagenu i elastyny, co jest naturalnym procesem starzenia się skóry. Proces rozpoczyna się już po 25. roku życia. Wpływ na pogłębianie tego defektu kosmetycznego mają także uwarunkowania genetyczne i zmęczenie organizmu. Nieestetyczne linie mogą pogłębiać się w wyniku chorób nerek, serca oraz tarczycy.

W gabinecie medycyny estetycznej można skorzystać ze skutecznych zabiegów likwidujących dolinę łez, dlatego odmładzanie skóry twarzy przebiega z dużą skutecznością.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą zlikwidować dolinę łez?

Aby pozbyć się doliny łez, możesz zdecydować się na wypełnienie okolic oczu. Skuteczny jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w celu uzupełnienia nieestetycznych bruzd. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Ostateczny efekt widoczny jest po 6 miesiącach i utrzymuje się przez długi czas.

Opisany zabieg to lipotransfer, który daje bardzo dobre rezultaty odmładzające. Pacjenci mogą opuścić klinikę w dniu zabiegu, a powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 2-7 dniach, gdy najpoważniejszy obrzęk zniknie.

Obecnie to właśnie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w celu wypełnienia bruzd na twarzy uważa się za najskuteczniejszą metodę w walce z oznakami starzenia się skóry. Kwas hialuronowy nie daje aż tak spektakularnych i długotrwałych efektów.