Fotoodmładzanie, czyli sposób na usunięcie efektów starzenia się skóry

Fotoodmladzanie, czyli sposob na usuniecie efektow starzenia sie skory

Fotoodmładzanie, czyli sposób na usunięcie efektów starzenia się skóry

Proces starzenia się skóry zasadniczo postępuje wraz z wiekiem. Jednak biorąc ten temat pod lupę, okazuje się, że jest to zagadnienie bardziej złożone. Istnieje bowiem wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą przyspieszać ten naturalny i nieodwracalny proces.

Przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry

Skóra każdego człowieka starzeje się z nieco różnych powodów. Oprócz czynników genetycznych największy wpływ ma na to palenie tytoniu, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, nadmierne opalanie, a także nieprawidłowa dieta oraz rozmaite zaburzenia gospodarki hormonalnej. Wszystkie te determinanty powodują, że skóra staje się sucha, cienka, zaczynają pojawiać się zmarszczki i przebarwienia oraz widoczne są drobne żyłki.

Jak przeciwdziałać starzeniu się skóry?

Wśród najskuteczniejszych sposobów na usunięcie lub zniwelowanie efektów starzenia się skóry wymienić należy przede wszystkim odpowiednią i systematyczną pielęgnację. Należy sięgać po produkty, które wnikają w głębokie warstwy naskórka, a więc mają działanie odżywcze, regeneracyjne oraz ochronne. W tym przypadku najlepiej wybierać preparaty bogate w witaminę A, hydroksykwasy, antyoksydanty czy kwas hialuronowy. Antidotum na starzenie się skóry będzie również zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz stosowane filtrów ochronnych UVA i UVB. Coraz popularniejsze stają się także nieinwazyjne zabiegi odmładzające, do których należy m.in. fotoodmładzanie.

Fotoodmładzanie – właściwości zabiegu

Fotoodmładzanie to zabieg polegający na naświetlaniu skóry światłem o małej gęstości energii. W trakcie zabiegu wiązka światła nagrzewa skórę, co aktywizuje ją do rekonstrukcji. Fotoodmładzanie pozwala efektywnie i trwale zredukować zmiany naczyniowe oraz pigmentacyjne zlokalizowane na różnych głębokościach skóry. Emitowane wiązki promieni świetlnych o różnych długościach fal, pochłanianie są bowiem przez melaninę lub hemoglobinę. Fotoodmładzanie umożliwia usunięcie wszelkich zmian trądzikowych, przebarwień, plam starczych czy rumienia. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich parametrów urządzenia. Z tego powodu przed wykonaniem zabiegu lekarz dokładnie bada wszelkie zmiany skórne i określa stan zdrowia pacjenta. W porównaniu do innych tego typu zabiegów fotoodmładzanie daje szybszy i bardziej długotrwały efekt.

Starzenie się skóry jest procesem całkowicie naturalnym, jednak istnieje wiele sposobów na widoczne zredukowanie jego skutków. Fotoodmładzanie to zabieg dostępny w najlepszych klinikach dermatologii estetycznej, który ze względu na małą inwazyjność i wysoką skuteczność staje się coraz bardziej popularny.