Kontakt Warszawa
Fotoodmładzanie, czyli sposób na usunięcie efektów starzenia się skóry

Fotoodmładzanie, czyli sposób na usunięcie efektów starzenia się skóry

Proces starzenia się skóry zasadniczo postępuje wraz z wiekiem. Jednak biorąc ten temat pod lupę, okazuje się, że jest to zagadnienie bardziej złożone. Istnieje bowiem wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą przyspieszać ten naturalny i nieodwracalny proces.

Przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry

Skóra każdego człowieka starzeje się z nieco różnych powodów. Oprócz czynników genetycznych największy wpływ ma na to palenie tytoniu, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, nadmierne opalanie, a także nieprawidłowa dieta oraz rozmaite zaburzenia gospodarki hormonalnej. Wszystkie te determinanty powodują, że skóra staje się sucha, cienka, zaczynają pojawiać się zmarszczki i przebarwienia oraz widoczne są drobne żyłki.

Jak przeciwdziałać starzeniu się skóry?

Wśród najskuteczniejszych sposobów na usunięcie lub zniwelowanie efektów starzenia się skóry wymienić należy przede wszystkim odpowiednią i systematyczną pielęgnację. Należy sięgać po produkty, które wnikają w głębokie warstwy naskórka, a więc mają działanie odżywcze, regeneracyjne oraz ochronne. W tym przypadku najlepiej wybierać preparaty bogate w witaminę A, hydroksykwasy, antyoksydanty czy kwas hialuronowy. Antidotum na starzenie się skóry będzie również zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz stosowane filtrów ochronnych UVA i UVB. Coraz popularniejsze stają się także nieinwazyjne zabiegi odmładzające, do których należy m.in. fotoodmładzanie.

Fotoodmładzanie – właściwości zabiegu

Fotoodmładzanie to zabieg polegający na naświetlaniu skóry światłem o małej gęstości energii. W trakcie zabiegu wiązka światła nagrzewa skórę, co aktywizuje ją do rekonstrukcji. Fotoodmładzanie pozwala efektywnie i trwale zredukować zmiany naczyniowe oraz pigmentacyjne zlokalizowane na różnych głębokościach skóry. Emitowane wiązki promieni świetlnych o różnych długościach fal, pochłanianie są bowiem przez melaninę lub hemoglobinę. Fotoodmładzanie umożliwia usunięcie wszelkich zmian trądzikowych, przebarwień, plam starczych czy rumienia. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich parametrów urządzenia. Z tego powodu przed wykonaniem zabiegu lekarz dokładnie bada wszelkie zmiany skórne i określa stan zdrowia pacjenta. W porównaniu do innych tego typu zabiegów fotoodmładzanie daje szybszy i bardziej długotrwały efekt.

Starzenie się skóry jest procesem całkowicie naturalnym, jednak istnieje wiele sposobów na widoczne zredukowanie jego skutków. Fotoodmładzanie to zabieg dostępny w najlepszych klinikach dermatologii estetycznej, który ze względu na małą inwazyjność i wysoką skuteczność staje się coraz bardziej popularny.