Kontakt Warszawa
Fototerapia VPL – na pomoc w walce z trądzikiem

Fototerapia VPL, inaczej światłoterapia, to leczenie światłem. Taki rodzaj leczenia stosuje się podczas leczenia trądziku różowatego oraz pospolitego u dzieci i dorosłych. Jak przebiega fototerapia? Kto może się jej poddać? Jakie są efekty takiej terapii?

Dla kogo fototerapia VPL?

Wszyscy, którzy borykają się z trądzikiem pospolitym oraz trądzikiem różowatym mogą rozważyć poddanie się fototerapii VPL. Ta metoda wspomaga leczenie, a także jest pomocna podczas zapobiegania nawrotom trądziku, który nie był wcześniej leczony. Fototerapia VPL będzie korzystna dla osób, które cierpią na zapalną oraz niezapalną formę trądziku różowatego.

Fototerapia VPL jest wskazana także przy trądziku aktywnym. Stosuje się wtedy światło o odpowiedniej długości, które posiada szereg charakterystycznych właściwości. Po pierwsze światło w tej terapii stymuluje uwalnianie tlenu w skórze. Oprócz tego, fototerapia VPL redukuje bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie zmian zapalnych. Jednocześnie aktywowana jest produkcja kolagenu w skórze, dzięki czemu skora odbudowuje się. Fototerapia VPL przyczynia się także do odblokowania porów i wygładzenia struktury cery. To przekłada się bezpośrednio do poprawy wyglądu skóry, przyspieszenia gojenia obecnych zmian oraz pomaga zapobiegać następstwom choroby.

Światłoterapia jest zatem pomocniczą metodą w walce o piękną cerę, jednak nie można zapomnieć, że jest to jedynie uzupełnienie leczenia farmakologicznego wewnętrznego oraz zewnętrznego. Odpowiednio dobrane preparaty do leczenia i pielęgnacji w połączeniu z fototerapią VPL pomogą uzyskać dobre efekty oraz zminimalizować ryzyko nawrotu trądziku różowatego albo pospolitego.