Gładkie ciało zimą, czyli epilacja laserowa w roli głównej

Gładkie ciało zimą, czyli epilacja laserowa w roli głównej

Gładkie ciało to marzenie wielu kobiet i mężczyzn zmagających się z nadmiernym owłosieniem w różnych obszarach ciała. Pomimo mniejszej ekspozycji ciała zimą, również w tym okresie pragniemy czuć się piękni i zadbani. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a konkretnie zabieg epilacji laserowej. Warto podkreślić, iż liczne zalety laserowego usuwania włosów, zaowocowały wzrostem zapotrzebowania na tego typu usługi w ciągu kilku ostatnich lat.

Na czym polega laserowe usuwanie włosów?

Laserowe usuwanie owłosienia, czyli epilacja, to zabieg, który wykorzystuje pojedynczą długość wiązki światła do usuwania włosków. Laser wnika w głębokie warstwy skóry, gdzie jest absorbowany przez melaninę, czyli pigment znajdujący się w mieszkach włosowych. Następnie światło przekształca się w energię cieplną, która trwale uszkadza mieszek wraz z cebulką, uniemożliwiając ponowny wzrost włosa. Całkowite pozbycie się owłosienia wymaga przeprowadzenia serii zabiegów w określonych odstępach czasu, ze względu na fakt, iż wyłącznie włoski znajdujące się w fazie wzrostu mogą zostać skutecznie usunięte. Ilość wymaganych sesji jest kwestią całkowicie indywidualną, zależną m.in. od gęstości czy koloru owłosienia.

O czym należy pamiętać przed i po zabiegu?

Istnieją pewne środki ostrożności, które trzeba zachować, decydując się na laserowe usuwanie owłosienia. Przede wszystkim należy unikać ekspozycji na słońce przed i po zabiegu przez minimum dobę i na jakieś czas zrezygnować z gorących kąpieli czy sauny. Jeśli zamierzamy wykonać epilację laserową na większych obszarach ciała, warto zdecydować się na sesję jesienią lub zimą. W ten sposób powitamy lato z gładką skórą, jednocześnie unikając ekspozycji na słońce w trakcie trwania terapii. Na tydzień przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej zalecana jest rezygnacja z zabiegów złuszczających skórę (np. peelingi). Na trzy tygodnie przed planowaną epilacją należy z kolei odstawić zioła światłouczulające, takie jak rumianek, nagietek czy dziurawiec, a na miesiąc przed sesją zaprzestać przyjmowania witamin z grupy A i B, antybiotyków oraz leków przeciwbólowych. Ponadto na trzy miesiące przed zabiegiem odradza się stosowanie preparatów na bazie retinoidów. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się natomiast aplikację na skórę produktów o działaniu chłodzącym i regenerującym skórę.

Skutki epilacji

Laserowe usuwanie włosów pozwala trwale i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranych partii skóry (np. twarz, nogi, pachy, ręce, tors, plecy, okolice bikini) bez dyskomfortu odczuwanego w przypadku tradycyjnych metoda depilacji, takich jak wosk czy depilator. Depilacja laserowa jest stosunkowo szybka oraz bezbolesna i bezpieczna. Oczywiście bezpośrednio po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona, ale jest to efekt krótkotrwały. Warto podkreślić, że epilacja pozwala uniknąć wrastania włosków, wysypek czy podrażnień.

Podstawowe przeciwwskazania

Chociaż zabieg epilacji laserowej jest stosunkowo bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich możemy wyróżnić choroby skóry, takie jak bielactwo czy łuszczyca. Epilacji nie powinny się poddawać także osoby cierpiące na epilepsję, kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także posiadacze bardzo jasnych lub siwych włosów. Ponadto czynnikiem wykluczającym przeprowadzenie wspomnianego zabiegu jest także świeża opalenizna w obszarze, który ma zostać poddany działaniu lasera.

Problem nadmiernego owłosienia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne zabiegi umożliwiające trwałe pozbycie się włosków z wybranych partii ciała. Epilacja laserowa przeprowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę przy użyciu wysokiej jakości sprzętu, z pewnością będzie w pełni bezpieczna i komfortowa.

Warszawa - Mokotów

Warszawa - Powiśle