Kontakt Warszawa
Jak dbać o cerę latem?

Lato to czas wielu wyzwań dla skóry. Wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne, kąpiele w słonej wodzie – to wszystko sprawia, że stan naszej cery może się pogorszyć. W czasie wakacji skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj wskazówki, które pomogą Ci zachować zdrowy i promienny wygląd twarzy latem.

Stosuj filtry przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne to inwestycja w przyszłość. Szkodliwe promieniowanie UV sprawia, że skóra starzeje się szybciej, a więc prowadzi do stanu, kiedy już w młodym wieku zaczynamy obserwować zmarszczki i utratę elastyczności skóry. Co więcej, kremy z filtrem stanowią element zapobiegania nowotworom skóry. Pomagają również zachować piękną cerę na bieżąco, ponieważ skóra wystawiona na działanie słońca z czasem staje się wysuszona i matowa. Nadmierna opalenizna prowadzi do łuszczenia naskórka, przez co cera wygląda niekorzystnie. Brak ochrony naraża Cię na oparzenia słoneczne. W takim przypadku warto skorzystać ze specjalnych kosmetyków bądź domowych sposobów, które złagodzą podrażnienia skóry i pomogą jej szybciej wrócić do dobrej kondycji.

Dbaj o nawodnienie

Latem nawodnienie jest szczególnie ważne. W związku z wysokimi temperaturami potrzebujemy więcej płynów niż w inne pory roku. Niedostateczna ilość przyjmowanej wody odbija się na cerze. Dzięki dobremu nawodnieniu można zachować jędrność skóry i promienny wygląd, a także dobre samopoczucie i ogólną równowagę orgazmu. Ponadto picie odpowiedniej ilości wody ma korzystny wpływ na krwiobieg, co oczywiście poprawia ukrwienie skóry.

Pamiętaj o nawilżeniu

Szkodliwe czynniki występujące latem często prowadzą do wysuszenia skóry. Twoja cera, aby wyglądać zdrowo, potrzebuje szczególnego nawilżenia. Pomocne są w tym kremy, toniki i sera o działaniu nawilżającym. Dobrym pomysłem, aby wspomóc nawilżenie skóry są maseczki. Można zaopatrzyć się w maseczkę w drogerii albo stworzyć własną, opartą o domowe składniki. Popularność zdobywają specjalne zabiegi, które w profesjonalny sposób zwiększają nawilżenie cery i gwarantują jej młody i piękny wygląd. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia. Dzięki zastosowaniu unikalnego preparatu na bazie czystego kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia oraz aminokwasów przyczynia się do głębokiej odbudowy i odżywienia skóry.

Letnia pielęgnacja może stanowić wyzwanie, ale również wtedy możesz zachować piękną cerę. Wystarczy rozsądnie korzystać z letnich przyjemności i używać odpowiednich kosmetyków.