Kontakt Warszawa
Jak dbać o cerę latem?

Lato to czas wielu wyzwań dla skóry. Wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne, kąpiele w słonej wodzie – to wszystko sprawia, że stan naszej cery może się pogorszyć. W czasie wakacji skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj wskazówki, które pomogą Ci zachować zdrowy i promienny wygląd twarzy latem.

Stosuj filtry przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne to inwestycja w przyszłość. Szkodliwe promieniowanie UV sprawia, że skóra starzeje się szybciej, a więc prowadzi do stanu, kiedy już w młodym wieku zaczynamy obserwować zmarszczki i utratę elastyczności skóry. Co więcej, kremy z filtrem stanowią element zapobiegania nowotworom skóry. Pomagają również zachować piękną cerę na bieżąco, ponieważ skóra wystawiona na działanie słońca z czasem staje się wysuszona i matowa. Nadmierna opalenizna prowadzi do łuszczenia naskórka, przez co cera wygląda niekorzystnie. Brak ochrony naraża Cię na oparzenia słoneczne. W takim przypadku warto skorzystać ze specjalnych kosmetyków bądź domowych sposobów, które złagodzą podrażnienia skóry i pomogą jej szybciej wrócić do dobrej kondycji.

Dbaj o nawodnienie

Latem nawodnienie jest szczególnie ważne. W związku z wysokimi temperaturami potrzebujemy więcej płynów niż w inne pory roku. Niedostateczna ilość przyjmowanej wody odbija się na cerze. Dzięki dobremu nawodnieniu można zachować jędrność skóry i promienny wygląd, a także dobre samopoczucie i ogólną równowagę orgazmu. Ponadto picie odpowiedniej ilości wody ma korzystny wpływ na krwiobieg, co oczywiście poprawia ukrwienie skóry.

Pamiętaj o nawilżeniu

Szkodliwe czynniki występujące latem często prowadzą do wysuszenia skóry. Twoja cera, aby wyglądać zdrowo, potrzebuje szczególnego nawilżenia. Pomocne są w tym kremy, toniki i sera o działaniu nawilżającym. Dobrym pomysłem, aby wspomóc nawilżenie skóry są maseczki. Można zaopatrzyć się w maseczkę w drogerii albo stworzyć własną, opartą o domowe składniki. Popularność zdobywają specjalne zabiegi, które w profesjonalny sposób zwiększają nawilżenie cery i gwarantują jej młody i piękny wygląd. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia. Szczególnym uznaniem cieszy się np. zabieg Neauvia Hydro Deluxe. Dzięki zastosowaniu unikalnego preparatu na bazie czystego kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia oraz aminokwasów przyczynia się do głębokiej odbudowy i odżywienia skóry.

Letnia pielęgnacja może stanowić wyzwanie, ale również wtedy możesz zachować piękną cerę. Wystarczy rozsądnie korzystać z letnich przyjemności i używać odpowiednich kosmetyków.