Kontakt Warszawa
Jak działa fotoodmładzanie i jakie korzyści może przynieść?

Fotoodmładzanie to jeden z cenionych zabiegów medycyny estetycznej. Może właśnie dlatego jest tak często wybierany, głównie przez kobiety. Jest to świetny sposób na odmłodzenie skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Jego zadaniem jest rozświetlenie, wyrównanie kolorytu skóry, a także wygładzenie cery. Wiązka lasera, która podczas zabiegu rozgrzewa skórę, pobudza tkanki i stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenu.

Dla kogo jest zabieg fotoodmładzania?

Zabieg ten jest dla wszystkich osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry. Sprawdzi się idealnie, jeśli chcemy pozbyć się przebarwień posłonecznych, trądziku różowatego czy rumienia. Dodatkowo będzie odpowiedni do zmniejszenia porów na skórze.

Czy zabieg fotoodmładzania jest bolesny?

Zabieg fotoodmładzenia raczej nie powoduje u pacjentów dyskomfortu. Być może jest to powód, dla którego tak często jest wykonywany. Wystarczy kilka sesji, aby zauważyć pierwsze efekty, a należy zaznaczyć, że utrzymują się one do ponad roku jeśli wdrożymy również odpowiednio dobraną pielęgnację.

Fotoodmładzanie — przeciwwskazania do zabiegu

Prawie każdy zabieg ma jakieś przeciwwskazania. Tak samo jest w tym przypadku. Fotoodmładzanie nie może być wykonywane jeśli:

  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
  • chorujesz na cukrzycę,
  • jesteś w trakcie lub po przebytym nowotworze,
  • zażywasz antybiotyki lub sterydy, a także niektóre inne leki (należy poinformować osobę wykonującą zabieg o wszystkich zażywanych lekarstwach),
  • masz świeżo opaloną lub podrażnioną skórę.

Podczas wizyty w profesjonalnym gabinecie zostaną dokładnie omówione przeciwwskazania, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo.