Kontakt Warszawa
Jak odpowiednio dbać o skórę dłoni?

Dłonie są wizytówką każdego człowieka. Warto zadbać o ich perfekcyjny wygląd. Skóra na nich starzeje się jednak bardzo szybko, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja.

Dłońmi wykonujemy przeróżne czynności, są ponadto narażone na działanie czynników środowiskowych takich, jak zmiany temperatury, wiatr, słońce, kontakt z wodą czy detergentami. W związku z tym, że dłonie ulegają szybkim procesom starzenia, warto temu przeciwdziałać.

Podstawy pielęgnacji dłoni

Na dłoniach skóra jest cienka i wrażliwa, praktycznie pozbawiona ochronnej warstwy hydrolipidowej, ze względu na niewielką zawartość gruczołów łojowych. Wpływ na jej stan mają używane detergenty, kurz, woda, mydło. Ważna jest troskliwa pielęgnacja przy zastosowaniu najwyższej jakości kosmetyków. Tylko wtedy można marzyć o pięknym wyglądzie dłoni.

SPA dla dłoni w domu i gabinecie medycyny estetycznej

Zaniedbana skóra dłoni nie zregeneruje się samoczynnie. Trzeba działać. Przede wszystkim należy stosować wysokiej jakości kosmetyki, a także skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej poprawiających jej wygląd. Peelingi, maski, masaże i zabiegi parafinowe pozwalają uzyskać miękką, gładką i nawilżoną skórę.

Warto połączyć zabiegi wykonywane w domu z tym, co proponuje klinika medycyny estetycznej w Warszawie. Łącząc codzienną pielęgnację ze specjalistycznymi zabiegami można uzyskać najlepsze efekty z możliwych.

Jeżeli chodzi o domowe sposoby na regenerację skóry dłoni, wyróżnić można:

  • kąpiele ziołowe oraz lniane,
  • maseczki z oliwy i żółtek jaj,
  • peeling z migdałów oraz oliwek.

O piękne i zdrowo wyglądające dłonie zadba w szczególny sposób również klinika medycyny estetycznej z Warszawy:

  • zabiegi parafinowe,
  • lifting termiczny,
  • zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego,
  • terapia laserowa.

W domowym zaciszu, a także w gabinecie medycyny estetycznej można poddać dłonie wielu zabiegom regeneracyjnym i nawilżającym. Pozwoli to na zadbanie o właściwy stan skóry, która będzie prezentowała się w perfekcyjny sposób.