Kontakt Warszawa
Jak skutecznie zadbać o skórę po sezonie letnim? – poradnik

W sezonie letnim zazwyczaj chętnie spędzamy wolny czas na słońcu, nie zdając sobie przy tym sprawy ze szkodliwego wpływu promieni słonecznych na kondycję naszej skóry. Niestety promieniowanie UV niszczy jej barierę hydrolipidową, co w efekcie prowadzi do odwodnienia tkanek oraz zwiększenia ryzyka powstania przebarwień i zmarszczek. Jak zatem temu zapobiec? Poniżej przedstawione zostały skuteczne sposoby na regenerację skóry po wakacjach.

Domowe sposoby – peeling i głębokie nawilżenie

W tym przypadku bardzo istotne jest regularne wykonywanie peelingu w celu złuszczenia przesuszonego i martwego naskórka, a co za tym idzie uzyskania lepszej chłonności składników dostarczanych wraz z pozostałymi stosowanymi kosmetykami. Drugi krok to intensywne nawilżanie. Istotne jest, aby stosowane do tego kosmetyki były bogate w składniki naturalne i nie zawierały parafin, olejów mineralnych oraz alkoholi.

Profesjonalny zabieg – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, polegającym na iniekcji bezpośrednio do skóry odpowiednich składników regenerujących, odżywczych lub leczniczych. Idealnym środkiem rewitalizującym i regenerującym skórę po okresie wakacyjnym jest osocze bogatopłytkowe, czyli preparat krwiopochodny, odznaczający się dużą zawartością trombocytów oraz czynników wzrostu.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym przeprowadzana jest przez lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Zabieg tego rodzaju trwa zwykle ok. godziny. W pierwszym etapie pobiera się niewielką ilość krwi pacjenta. Następnie za pomocą specjalistycznej wirówki separuje się erytrocyty od osocza zawierającego trombocyty (płytki krwi). Finalnie otrzymywany jest koncentrat o dużej zawartości płytek krwi zawieszony w niedużej ilości osocza. W drugim etapie wprowadza się do niego czynnik aktywujący trombocyty do syntezy białek odpowiedzialnych za wzrost komórek. Ostatecznie tak przygotowany roztwór, wprowadza się bezpośrednio do skóry pacjenta, przy pomocy mezoterapii.

Wprowadzenie osocza bogatopłytkowego warunkuje podziały komórek i proces andiogenezy oraz stymuluje fibroblasty odpowiedzialne za syntezę kolagenu. Efektem takiego zabiegu jest znaczna redukcja zmarszczek oraz ogólna regeneracja, odżywienie i głębokie nawilżenie skóry. Polepszenie stanu skóry obserwuje się zazwyczaj po 2 tygodniach od zabiegu. Efekt mezoterapii utrzymuje się natomiast przez ok. pół roku.

Odpowiednia pielęgnacja cery po sezonie wakacyjnym jest bardzo ważna. Słońce czy słona woda, negatywnie oddziałują bowiem na jej kondycję. Domowe sposoby regeneracji skóry mogą okazać się jednak niewystarczające. Z tego powodu warto stosować je w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami, realizowanymi w gabinetach kosmetycznych lub klinikach medycyny estetycznej.