Kontakt Warszawa
Jak wygląda oczyszczanie twarzy u kosmetologa?

Manualne oczyszczanie twarzy

Sam przymiotnik „manualne” wskazuje na sposób przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu. Oczyszczanie polega na ręcznym usunięciu wągrów czy innych zanieczyszczeń, które znajdują się pod powierzchnią skóry. Na początku trzeba wykonać dokładny demakijaż twarzy, później nakłada się peeling, żeby usunąć zrogowaciały naskórek. Kolejnym etapem jest nałożenie na twarz preparatu o działaniu rozmiękczającym oraz skierowanie na nią strumienia pary, co rozszerza pory i wzmacnia działanie preparatu. Gdy twarz jest już przygotowana, to kosmetolog usuwa zalegającą w porach treść, poprzez uciskanie twarzy palcami. Po wykonaniu zabiegu na twarz aplikowany jest krem działający przeciwzapalnie i łagodząco.

Mechaniczne oczyszczanie twarzy

Oprócz manualnego oczyszczania twarzy istnieje bardzo dużo mechanicznych rozwiązań:

  • Hydrabrazja – zabieg oczyszczający, w trakcie którego używa się wody. Na początku podciśnieniowo oczyszcza się twarz z łoju i zaskórników, a później wykonuje się złuszczanie naskórka za pomocą głowic ściernych. W międzyczasie twarz jest nawilżana i chłodzona przez wodę.
  • Mikrodermabrazja – polega na ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni.
  • Laser IPL – Po mikrodermabrazji wykonuje się zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zabezpiecza przed tworzeniem się nowych stanów zapalnych. Zabieg polega na nałożeniu na skórę specjalnego serum i wprowadza się go w głąb skóry za pomocą ultradźwiękowego lasera.
  • Peeling kawitacyjny – Po zwilżeniu skóry usuwa się bakterie, martwe komórki itp. za pomocą ultradźwięków.
  •  Peeling chemiczny – oczyszcza, odświeża i rozświetla skórę. Polega na nałożeniu kwasu na skórę, w celu wykonania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Użyte kwasy posiadają właściwości złuszczające, zmniejszające grubość naskórka i zapobiegają gromadzenia się mas rogowych.

 

Zapraszamy na zabiegi oczyszczania twarzy do naszej kliniki w Radomiu!