Kontakt Warszawa
Laser 1540 Palomar Starlux 500® – jakie zabiegi?

Jakie zabiegi wykonuje się przy użyciu lasera frakcyjnego 1540 Palomar Starlux 500®?

Lasera frakcyjny 1540 Palomar Starlux 500® to typ lasera nieablacyjnego, to znaczy nie przerywającego ciągłości skóry. Wiązki światła, które emituje laser, uszkadza wybrane fragmenty zewnętrznej warstwy skóry i skóry właściwej, zmuszając ją do gojenia i zastępowania uszkodzonych obszarów zdrową tkanką. Im większe kolumny wiązki lasera, tym większa ilość zdrowej tkanki.

Wyjątkowość lasera frakcyjnego 1540 Palomar Starlux 500® polega na dużej skuteczności działania oraz maksymalnie skróconym czasie rekonwalescencji. Laser nie uszkadza całościowo powierzchni skóry. Działa wybiórczo w intuicyjny sposób, docierając tam gdzie jest potrzeba. Przynosi świetne rezultaty w różnych zabiegach.

Ujędrnianie skóry twarzy i ciała

To zabieg znany pod określeniem „resurfacing”. Głowica Lux1540 pozwala dotrzeć wiązce lasera nawet do głębokich zmarszczek i bruzd, wnikając w głębokie warstwy skóry. Taka laseroterapia przynosi maksymalne korzyści związane z redukcją drobnych zmarszczek. Wyraźnie poprawia przy tym gęstość oraz jędrność skóry.

Usuwanie przebarwień typu melasma

Są to przebarwienia występujące często u kobiet po 30 roku życia w postaci nieregularnych brązowych plam na czole, policzkach i górnej wardze. Zmiany ujawniają się w czasie kuracji hormonalnych, innych kuracji farmakologicznych, zaburzeń endokrynologicznych, czy w czasie ciąży. Laser niszczy skupiska brunatnego barwnika, a skóra odzyskuje jednolity koloryt.

Leczenie blizn

Pamiątki na skórze w postaci blizn nie zawsze przypominają radosne wydarzenia. Laser frakcyjny 1540 Palomar Starlux 500® usuwa przede wszystkim blizny pourazowe, powypadkowe, a także blizny po oparzeniach i po różnych zabiegach operacyjnych. Zabieg poprawia wygląd skóry i czyni ją lepszą jakościowo.

Zamykanie naczynek

Leczenie zmian naczyniowych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego 1540 Palomar Starlux 500® pomaga zwłaszcza w takiej cerze naczynkowej, na której są widoczne:

  • pajączki (rozszerzone naczynka),
  • rumień utrwalony,
  • plamy naczyniowe,
  • naczyniaki: płaskie, rubinowe oraz gwieździste.

Najczęściej zabieg przeprowadza się na twarzy, ale możliwy jest również na innych częściach ciała.

Skuteczna depilacja

Laser frakcyjny 1540 Palomar Starlux 500® pomaga się pozbyć niechcianego owłosienia. Wiązka lasera skutecznie niszczy mieszki włosowe, które wytwarzają włosy, ale tylko w takim obszarze, w którym jest to konieczne. Zniszczeniu ulega tylko część wytwórcza mieszka włosowego, przez co włos zostaje uwolniony. W efekcie zabiegu włosy z tych zniszczonych laserem mieszków wypadają w trakcie kilkunastu dni, w zależności od fazy wzrostu pojedynczego włosa.

Zabieg należy powtarzać co 4-6 tygodni, gdyż podczas pojedynczego zabiegu niektóre mieszki włosowe są w trakcie fazy spoczynkowej, wówczas niemożliwe jest usunięcie z nich włosów. Po kilku zabiegach efektem jest gładka skóra pozbawiona owłosienia.

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego 1540 Palomar Starlux 500® mogą być przeprowadzane bez potrzeby stosowania znieczulenia miejscowego.