Kontakt Warszawa
Kiedy zdecydować się na mezoterapię ?

Kiedy zdecydować się na mezoterapię ? 

Mezoterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na podaniu substancji leczniczej do skóry w bezpośredni sposób za pomocą igły albo ultradźwięków i impulsów elektrycznych. Istnieją dwa rodzaje mezoterapii – bezigłowa i igłowa. Różnią się one rodzajem wykorzystywanego do zabiegu sprzętu. Obie metody są bardzo skuteczne i mają prawie identyczne działanie, dlatego praktycznie każda kobieta może dokonać wyboru właściwej metody dla siebie, szczególnie wtedy, gdy obawiamy się igły. Na zabieg mezoterapii mogą zdecydować się osoby, które mają problemy ze zmarszczkami, cellulitem, rozstępami i wypadaniem włosów. 

W jaki sposób mezoterapia działa na zmarszczki ?

Wyżej wymienione metody mezoterapii można z powodzeniem stosować do spłycenia zmarszczek. Podczas zabiegu wstrzykiwany jest pod skórę odpowiednio dobrany preparat. Zabieg ten okaże się odpowiedni nawet wówczas, gdy chcemy zmniejszyć fałdy na szyi, zmniejszyć wgłębienie w podbródku, podnieść brwi. Pozwala na zwiększenie jędrności, a przy tym nie powoduje całkowitego paraliżu. Podana substancja wypełnia pustą przestrzeń pomiędzy włóknami kolagenowymi i scala wodę, co pozwala na znakomite nawilżenie skóry i zlikwidowanie niewielkich zmarszczek.

Jak mezoterapia pomaga w niwelowaniu rozstępów i cellulitu ? 

Mezoterapia może być także stosowana na ciało, celem zniwelowania rozstępów albo cellulitu. Lepsze efekty można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej, gdyż preparat podaje się bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Mezoterapia poprawia znacznie budowę wewnętrzną tkanki tłuszczowej i naturalne procesy metabolizmu, co pozwala na rozbicie cellulitu. Rozstępy niwelowane są przy pomocy specjalnego koktajlu z kwasem hialuronowym i witaminami, który poprawia gęstość i jakość skóry. 

Jak mezoterapia działa na wypadanie włosów ? 

Mezoterapia to dobry sposób dla osób, których problemem stało się wypadanie włosów. Właściwie dobrane substancje będą stymulować mieszki włosowe, co pozwoli na zredukowanie wypadania, jak również wzrost nowych i grubszych włosów.

Podsumowując powyższe, należy stwierdzić, że mezoterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej, który może praktycznie bezinwazyjnie pomóc w wielu przypadłościach, takich jak zmarszczki, rozstępy, cellulit czy nadmierne wypadanie włosów.