Kontakt Warszawa
Kobiece postanowienia noworoczne – co zrobić, by ich dotrzymać?

Postanowienia noworoczne stają się tradycją. Każdy z nas pragnie zmienić coś w swoim życiu: zwiększyć aktywność fizyczną, dbać o swoje ciało, rozwijać się, rzucić palenie papierosów, czytać więcej książek, prowadzić zdrowy tryb życia. Niestety nie każdemu udaje się wytrwać w swoich postanowieniach. Jak nie dać się złamać?

Nie zakładaj zbyt wiele na raz

Kobiety najczęściej pragną zrzucić zbędne kilogramy, zwiększyć swoją aktywność fizyczną, prowadzić zbilansowaną dietę, mieć więcej czasu dla przyjaciółek, siebie, regularnie pielęgnować skórę, włosy, ciało… Lista zwykle jest długa, a ilość zmian z czasem zaczyna przytłaczać. Dlatego szybko się zniechęcają i po prostu odpuszczają. Aby dotrzymać postanowień, wprowadzaj je stopniowo. Jeśli pragniesz schudnąć, zacznij od regularnych spacerów, jazdy na rowerze i wykonywania 8 tys. kroków przez 5 dni w tygodniu. Nie wprowadzaj od razu drastycznej diety z dużym deficytem kalorycznym. Spróbuj jeść o równych godzinach i wyeliminuj podjadanie między posiłkami. Pamiętaj, że zabiegi wyszczuplające dostępne w gabinecie medycyny estetycznej mogą znacznie przyspieszyć walkę o wymarzoną sylwetkę.

Regularnie dbaj o siebie

Nic tak nie poprawia nastroju i nie motywuje do działania, jak chwila tylko dla siebie. A jeśli będzie przynosiła widoczne efekty w postaci znacznej poprawy kondycji skóry, z pewnością napędzi do działania! W tym celu zaplanuj sobie wizyty w klinice dermatologicznej na cały miesiąc lub dwa. Taka chwila relaksu sprawi, że droga do zrealizowania wyznaczonych celów stanie się o wiele łatwiejsza.

Postaw sobie cel i znajdź motywację

Postaw sobie cel, który będzie dla Ciebie ważny. Spróbuj wyobrazić sobie siebie taką, jaką chcesz być realizując wszystkie swoje postanowienia. Czy nie jest to najlepszą motywacją? Oczywiście w drodze do zrealizowania wszystkich swoich postanowień noworocznych musi być miejsce na błędy, ponieważ zmiana nawyków, szczególnie na początku, jest po prostu trudna. Dlatego nie zakładaj od razu, że każde popołudnie będziesz spędzała bez smartfona, ćwicząc, pielęgnując skórę czy czytając książkę. Na początku wyłącz go godzinę przed snem i zrelaksuj się z ulubioną maską na twarzy!