Laser frakcyjny CO2 w służbie młodości

Lasery od przeszło 20 lat są powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach medycyny. Szczególną popularność zyskały wśród klientów klinik medycyny estetycznej, gdyż pozwalają na wykonywanie szeregu zabiegów charakteryzujących się bardzo dużą skutecznością, niską inwazyjnością oraz krótkim okresem koniecznej rekonwalescencji. Zatem, jakie zabiegi laserowe może zaoferować swoim klientom współczesna klinika medycyny estetycznej?

Laser frakcyjny CO2 – przyszłość medycyny estetycznej

Na rynku istnieje wiele modeli laserów gazowych. Jednym z nich jest ceniony przez lekarzy, jak i klientów gabinetów medycyny estetycznej na całym świecie laser frakcyjny CO2. Cechą wyróżniającą to urządzenie jest możliwość pikselowego naświetlania jedynie wybranych fragmentów skóry pacjenta ściśle określoną dawką promieniowania. Laser tworzy na powierzchni skóry uszkodzenia w postaci mikrokolumn, które są zlokalizowane w odpowiednich odstępach i otoczone nienaruszoną tkanką. Obszar pozabiegowy wygląda w tym przypadku tak, jakby składał się z pikseli. Warto zaznaczyć, że tego typu technologia sprawia, że proces regeneracji przebiega sprawniej, okres rekonwalescencji jest krótszy, a efekty przebudowy struktury skóry widoczne są gołym okiem.

Tak wysoka, nieosiągalna w innych laserach precyzja pracy, pozwala na wykonywanie wielu zabiegów odmładzających. Spośród nich można wymienić m.in. peelingi laserowe, czyli złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka, korekcje zmarszczek o różnym nasileniu, likwidowanie nieestetycznych rozstępów, wyrównywanie kolorytu skóry, usuwanie blizn różnego pochodzenia, czy też eliminowanie znamion.

Laseroterapia – dlaczego warto?

Zabiegi laserowe stymulują skórę do procesów naprawczych, znacząco wpływając na jej wygląd. Wynika to ze sposobu oddziaływania promieni świetlnych na ludzkie tkanki. Mianowicie generowana przez laser wiązka o określonej długości fali jest absorbowana przez wybrane komórki (poszczególne komórki absorbują konkretne długości fali) i wywołuje w nich tzw. szok termiczny. To z kolei wpływa na zwiększoną produkcję kolagenu, czyli substancji odpowiadającej za odpowiednie napięcie i młody wygląd skóry. Kolagen stanowi bowiem swoiste rusztowanie dla komórek tworzących warstwę właściwą skóry. Niestety ludzka skóra traci ok. 1% kolagenu rocznie.

Trudno wyobrazić sobie współczesną medycynę estetyczną bez zabiegów realizowanych z wykorzystaniem różnego typu laserów. Ze względu na fakt, iż laseroterapia stopniowo wypiera inwazyjne zabiegi chirurgiczne, zakres tego typu procedur stale się poszerza.

Warszawa - Mokotów

Warszawa - Powiśle