Kontakt Warszawa
Laserowe usuwanie owłosienia u mężczyzn – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Depilacja laserowa jest zabiegiem stale zyskującym na popularności. Zwolennicy takiej metody usuwania owłosienia mają coraz liczniejsze grono przedstawicieli wśród osób obu płci. Kiedyś zabiegi tego typu były domeną kobiet, dzisiaj są również jednym z wyznaczników zadbanego mężczyzny.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserem jest praktycznie bezbolesna. Technologia wykorzystuje czytnik, który mierzy poziom aktywnej melaniny w skórze, co pozwala ustalić odpowiednią moc do przeprowadzenia zabiegu. Następnie, wykorzystując odpowiednią głowicę, emitowane są wiązki światła, które wpływają na komórki barwnikowe w taki sposób, by uszkodzić mieszek włosowy oraz spowodować, by włosy nie były już zdolne do wzrostu. Owłosienie męskie, w odróżnieniu od kobiecego, jest zwykle dość gęste, grube i sztywne. Ze względu na taką charakterystykę depilacja laserowa gwarantuje dobre rezultaty. Im ciemniejsze i grubsze są włoski, tym efekty pojawiają się szybciej.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej?

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się:

 • ostre stany zapalne skóry,
 • świeża opalenizna lub zastosowanie samoopalacza,
 • przerwanie ciągłości naskórka,
 • zmiany na tle alergicznym,
 • tatuaż w miejscu depilacji,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • epilepsja,
 • skłonność do bliznowacenia,
 • zażywanie ziół światłouczulających takich jak dziurawiec czy nagietek,
 • zażywanie leków światłouczulających, witamin grupy A i B, aspiryny, antybiotyków, leków przeciwbólowych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony badaniem stanu skóry, oceną jej fototypu oraz wywiadem na temat stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań. Kilka tygodni wcześniej nie należy się opalać ani stosować kosmetyków brązujących. Ważne jest, by zadbać o to, aby skóra nie była podrażniona i przesuszona. W dniu wizyty, lub dzień wcześniej, należy przygotować i ogolić obszar zabiegowy maszynką jednorazową.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Dokładna ilość oraz częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie, ale średnio przyjmuje się, że zabieg należy przeprowadzać w odstępie co 4-8 tygodni. Panowie, z uwagi na dużo większy obszar ciała możliwy do poddania zabiegom depilacji, mogą bywać w gabinetach częściej, dzieląc określone partie na osobne wizyty.

Depilacja laserowa może być praktycznie przeprowadzona na całym obszarze ciała mężczyzny: poczynając od twarzy, poprzez szyję, dłonie, przedramiona, ramiona, pachy, brzuch, tors, plecy, pośladki, aż po stopy. Mimo, iż przez długi czas był to temat tabu, współcześni mężczyźni doceniają korzyści z usuwania owłosienia i coraz częściej są stałymi odbiorcami takich zabiegów. Wygoda i zwiększona higiena stają się już obowiązującym standardem i wyznacznikiem atrakcyjności.