Kontakt Warszawa
Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej. Poznaj zabieg Slim Lipo!

 

Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej. Poznaj zabieg Slim Lipo!

Uprawiasz aktywnie sport. Zdrowo się odżywiasz, a mimo to w niektórych miejscach ciała widzisz niechciany nadmiar tłuszczu.  W takiej sytuacji można rozważyć skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Jedną z nowości w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej jest zabieg  SLIM LIPO.

Na czym polega Slim Lipo?

Slim Lipo czyli lipoliza laserowa to rozpuszczanie komórek tłuszczowych za pomocą lasera. Do każdej partii ciała dobiera się inną długość fali. Podczas zabiegu wykonuje się bardzo małe nacięcie w skórze, przez które wprowadzony zostaje bardzo cienki światłowód. On emituje światło, które rozpuszcza komórki. Cała procedura trwa ok półtorej godziny i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty zabiegu

Rezultaty są widoczne niemal natychmiast. Po zabiegu następuje krótki okres rekonwalescencji, a pacjent przebywa w klinice tylko do czasu skończenia działania środków znieczulających. Dużym atutem jest też brak blizn i nieprzyjemnej opuchlizny. Nie ma efektu „obwisłej skóry” dzięki temu, że laser podczas zabiegu wytarza ciepło, które ujędrnia i uelastycznia skórę. Komórki tłuszczowe są niszczone miejscowo – zabieg ten można stosować na różne części ciała, najczęściej wybierane są plecy, brzuch, kolana, uda, biodra.

Przeciwwskazania

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Nie powinno się podchodzić do lipolizy w momencie, gdy chorujemy na cukrzycę z zaburzeniami naczyniowymi. Odradzana jest też w przypadku osób chorych na nowotwór oraz stwardnienie rozsiane. Należy też zabieg przesunąć w czasie gdy w miejscu, które ma być poddawane lipolizie doszło do uszkodzenia skóry lub występują  stany zapalne. Oczywiście nie przeprowadza się lipolizy u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.