Kontakt Warszawa
Łysienia androgenowe i plackowate – czy da się je wyleczyć?

Łysienie jest kompleksem wielu osób. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Na szczęście z pomocą specjalistów problem można pokonać wybierając jedną ze skutecznych metod.

Łysienie androgenowe oraz plackowate można leczyć wykorzystując terapię laserową oraz mezoterapię. Który zabieg wybrać?

Przyczyny łysienia

Dotychczas nie poznano konkretnej przyczyny łysienia plackowatego. Z badań naukowych wynika, że problemów można doszukiwać się w podłożu autoimmunologicznym, ale mogą mieć na nie wpływ także geny.

Łysienie androgenowe wywoływane jest przez czynniki genetyczne oraz środowiskowe. Wypadanie włosów może powstać w wyniku nadmiernego stresu, niewłaściwego poziomu hormonów oraz prowadzenia niezdrowego trybu życia.

Jakie leczenie łysienia w Warszawie warto wybrać?

Łysienie androgenowe można leczyć stosując zabieg mezoterapii. Skóra głowy jest poddawana działaniu pobudzającemu, co zwiększa jej ukrwienie i prowadzi do odżywienia mieszków włosowych. Tworzą się korzystne warunki do porostu włosów. Wstrzykiwany podczas zabiegu preparat zawiera związki mineralne, witaminy, leki przeciwzapalne, krzemionkę organiczną oraz inne składniki sprzyjające regeneracji struktury włosów.

Mezoterapii nie można wykonać, jeżeli łącznie z łysieniem androgenicznym występuje także bliznowacenie. Zabieg nie jest przeprowadzany u kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także w trakcie antybiotykoterapii, chemioterapii i zażywania leków rozrzedzających krew.

Łysienie plackowate można leczyć laserem. Jest to nowa metoda odbywająca się przy użyciu innowacyjnych sprzętów. Pozwala uzyskać trwałe efekty, ale tylko wtedy, gdy pacjent zmieni styl życia i wprowadzi zlecenia doświadczonego specjalisty. Działanie lasera jest oparte o szok termiczny, który wywołuje zwiększony dopływ krwi do mieszków włosowych. W wyniku dotlenienia i odżywienia, rozpoczyna się porost włosów.

Leczenie łysienia przywraca pewność siebie, usuwa przykry problem, pozwala uzyskać piękny wygląd. Warto wybrać jedną z innowacyjnych terapii w celu pozbycia się kompleksu.