Kontakt Warszawa
Masywne uda – przyczyny i sposoby zwalczania defektu

Masywne uda to problem, z którym najczęściej zmagają się kobiety otyłe lub o typie budowy tzw. gruszki. Niestety jest to jedna z trudniejszych do wymodelowania partii ciała. Oczekiwane rezultaty można osiągnąć m.in. za pomocą rozmaitych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jak zatem wyeliminować wspomniany defekt estetyczny?

Masywne uda – przyczyny

Masywne uda mogą być wynikiem niezdrowego stylu życia lub też uwarunkowań genetycznych. Przykładowo osoby z niektórymi typami sylwetki (np. gruszki) mają skłonność do odkładania się tłuszczu właśnie w tych partiach ciała. Najczęściej jednak problem dotyczy osób z nadwagą lub otyłością. Przy nadmiernej masie ciała również w okolicach ud zaczyna gromadzić się nadprogramowa ilość tkanki tłuszczowej, której bardzo często towarzyszy efekt tzw. skórki pomarańczowej, czyli cellulitu.

Dieta i ćwiczenia w walce z masywnymi udami

Plan treningowy i zbilansowany jadłospis, a więc kluczowe elementy pozwalające wyeliminować ten problem, wymagają specjalistycznej konsultacji. Dieta odchudzająca zawsze powinna być prowadzona pod nadzorem dietetyka, który weźmie pod uwagę możliwości, stan zdrowia i uwarunkowania fizyczne konkretnej osoby. Natomiast odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń (np. cardio całego ciała, przysiady z obciążeniem) pozwoli osiągnąć zadowalające efekty znacznie szybciej, niż w przypadku losowych aktywności. W tym przypadku warto także przeorganizować sobie dzień w taki sposób, by obfitował on w aktywności fizyczne związane z codziennymi obowiązkami (np. spacer do sklepu zamiast jazdy samochodem czy niekorzystanie z windy).

Masywne uda – zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zapewne będą dobrym uzupełnieniem zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. W przypadku masywnych ud można zastosować wyszczuplanie Accent Prime lub VellaShape 3. Podczas zabiegu Accent Prime wykorzystuje się zimne i ciepłe ultradźwięki oraz fale radiowe. W wyniku ich działania dochodzi do uszkodzenia membran tkanki tłuszczowej, a w końcowej fazie do jej zredukowania. Natomiast wyszczuplanie VellaShape 3 doskonale poradzi sobie nie tylko z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale także z cellulitem. Zabieg VellaShape 3 polega na jednoczesnym zastosowaniu fal radiowych, podczerwieni i masażu. W efekcie następuje zredukowanie tkanki tłuszczowej, rozbicie złogów i poprawa jędrności skóry.

Masywne uda mogą być przyczyną ogólnego dyskomfortu i szeregu kompleksów. Z tego względu warto podjąć walkę nie tylko o atrakcyjniejszy wygląd, ale także o lepsze samopoczucie i większą pewność siebie.