Kontakt Warszawa
Męska depilacja laserowa – z których partii ciała warto usunąć owłosienie?

Męska depilacja laserowa – z których partii ciała warto usunąć owłosienie?

Popularny niegdyś pogląd, że pozbywanie się nadmiernego owłosienia jest ,,niemęskie’’ już dawno stracił na aktualności. W dzisiejszych czasach depilacja laserowa nie jest luksusem zarezerwowanym tylko dla kobiet, lecz staje się zabiegiem coraz chętniej wybieranym także przez panów. Decydują o tym względy higieniczne, estetyczne i zdrowotne. Na czym zatem polega depilacja laserowa i z jakich miejsc warto usunąć zbędne owłosienie?

Męska depilacja laserowa – nowoczesny sposób na perfekcyjny wygląd i zachowanie higieny

W przypadku mężczyzn laserowe usuwanie owłosienia jest nie tylko metodą na zadbanie o estetykę ciała, ale również efektywnym sposobem na utrzymanie optymalnego stanu zdrowia. Wynika to z faktu, iż w męskim organizmie znajduje się bardzo wiele aktywnych gruczołów potowych i łojowych, usytuowanych najczęściej pod skórą pach, pachwin, pleców i klatki piersiowej. W miejscach tych naturalnie występuje również znaczna ilość włosków, na których zatrzymuje się zarówno pot, jak i produkty przemiany wewnątrzkomórkowej wydalane przez skórę. Sprawia to, iż owłosione obszary ciała są idealnym środowiskiem dla rozwoju drobnoustrojów, wirusów oraz grzybów. W związku z tym w szczególności warto usunąć owłosienie z takich partii ciała jak pachy, klatka piersiowa, plecy czy okolice intymne. Ze względów czysto estetycznych można pokusić się również o eliminację nadmiernego owłosienia z okolic karku, przedramion, brzucha oraz łydek.

Depilacja laserowa torsu, pach, pleców i okolic bikini eliminuje zagrożenie namnażania się bakterii, a ponadto pomaga przeciwdziałać nadmiernej potliwości oraz bolesnemu wrastaniu włosów. Technika ta polega na naświetlaniu włosków wiązką laserową o odpowiedniej długości, co skutkuje trwałym uszkodzeniem cebulek włosowych. W rezultacie po wykonaniu serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu owłosienie zostaje całkowicie usunięte.

Laserowe usuwanie męskiego owłosienia – laser Vectus

Należy zaznaczyć, że laserowe usuwanie owłosienia jest szczególnie efektywne w przypadku zastosowania innowacyjnej i w pełni bezpiecznej metody, jaką jest depilacja laserowa laserem Vectus. Urządzenie to wyposażone jest w innowacyjny czujnik poziomu melaniny, który pozwala na indywidualne ustawienie optymalnych parametrów zabiegu (długość fali i czas naświetlania) bez ryzyka poparzenia skóry i przy zachowaniu maksymalnej efektywności usuwania owłosienia. Depilacja laserowa za pomocą lasera Vectus jest również bardzo komfortowa ze względu na system chłodzenia skóry oraz pokrycie głowicy szkłem szafirowym. Warto także podkreślić, że depilacja laserowa laserem Vectus sprawdza się znakomicie w przypadku eliminacji włosków z dużych obszarów skóry, szczególnie z torsu i pleców, ze względu na nowatorską technologię Photon Recycling, która umożliwia wykorzystywanie również odbitych wiązek światła.

Laserowe usuwanie owłosienia to znakomity sposób na zwiększenie komfortu życia oraz poprawę higieny i estetyki całego ciała. Urządzenia takie jak laser Vectus, umożliwiają bezbolesne, skuteczne i trwałe pozbycie się zbędnych włosów z pleców, pach, przedramion czy łydek.