Kontakt Warszawa
Mikrofale w modelowaniu sylwetki

Na rynku zabiegów modelujących pojawiły się technologie proponujące wykorzystanie działania „mikrofali”. Urządzenia takie oferują wysoki poziom bezpieczeństwa i charakteryzuje się dużą efektywnością. Regularnie przeprowadzane zabiegi pozwalają wyszczuplić sylwetkę, ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu.

Mikrofale i ich zastosowanie

Zabieg wykonywany za pomocą mikrofali jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności. Mikrofale pozwalają na nieinwazyjne redukowanie tkanki tłuszczowej. Mikrofale o odpowiedniej częstotliwości oddziałują bezpośrednio na komórki tłuszczowe i nie naruszają otaczających je tkanek. Po dotarciu do warstwy podskórnej powodują przerwanie błon komórek tłuszczowych. Komórki te przechodzą w stan adipocytolizy, a następnie zostają w sposób naturalny usunięte z organizmu przez układ limfatyczny. Ciepło wytwarzane przez mikrofale powoduje także kurczenie się włókien kolagenowych i stymuluje organizm do produkcji nowego kolagenu odpowiedzialnego za jędrność skóry.

Wskazania do zabiegu

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które pragną uzyskać maksymalne efekty w jak najkrótszym czasie. Regularnie wykonywane zabiegi pozwalają zredukować cellulit, wyszczuplić i wymodelować sylwetkę oraz wygładzić nierówności skóry będące skutkiem urazów lub innych zabiegów. Urządzenia wyposażone zostały, najczęściej, w dwie głowice, które mogą być stosowane na różne części ciała. Głowica głębokiego działania przeznaczona jest do usuwania tzw. opornego tłuszczu zlokalizowanego na udach, pośladkach, brzuchu, plecach lub ramionach, a także redukowania cellulitu nawet w najbardziej zaawansowanym stadium. Głowica powierzchniowego działania pozwala redukować powierzchniowy cellulit. Wskazaniem do jej zastosowania jest także wiotka i luźna skóra po ciąży lub po znaczącej utracie wagi. Ilość zabiegów, które należy przeprowadzić, ustalana jest dla każdego pacjenta indywidualnie.