Kontakt Warszawa
Modelowanie ust kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu i spodziewane efekty

Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem medycyny estetycznej, wykonywanym w celu modyfikacji kształtu, rozmiaru oraz koloru ust. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występującą w organizmie człowieka, a sam zabieg jest bezinwazyjny i daje natychmiastowy efekt. Z tego względu powiększanie ust tą metodą stanowi współcześnie jedną z najpopularniejszych procedur realizowanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek chemiczny występujący we wszystkich organizmach. Popularny botoks jest polisacharydem z grupy glikozoaminoglikanów, który wiąże cząsteczki wody w skórze właściwej. Młody organizm jest bogaty w kwas hialuronowy, ale wraz z upływem lat jego ilość maleje, czego bezpośrednim skutkiem jest wiotczenie skóry i pojawianie się zmarszczek. Związek ten występuje w trzech postaciach – usieciowionej, częściowo usieciowionej oraz nieusieciowionej. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest głównie kwas usieciowiony, który zapewnia odpowiednie nawilżenie ust oraz kwas nieusieciowiony, którego używa się do ich modelowania. Jednak wypełnianie ust, to nie jedyny zabieg z udziałem kwasu hialuronowego. Medycyna estetyczna wykorzystuje go bowiem również do uwypuklania kości policzkowych, podkreślania linii żuchwy, spłycania widocznych blizn oraz wygładzania głębokich zmarszczek.

Jak wygląda zabieg wypełniania ust?

Pierwszym etapem jest w tym przypadku konsultacja z lekarzem, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz sprecyzowania oczekiwań klienta. Zabieg rozpoczyna się od aplikacji znieczulenia, które najczęściej występuje w postaci kremu bogatego w lidocaine oraz tetracainę. W gabinetach można spotkać preparaty o różnym stężeniu tych substancji. Oczywiście ze względu na komfort pacjenta, istnieje możliwość aplikacji znieczulenia poprzez iniekcję. Wstrzykiwany roztwór przypomina środek stosowany w gabinetach stomatologicznych. Zabieg właściwy polega na wprowadzeniu w skórę właściwą, preparatu bogatego w kwas hialuronowy. W tym celu wykorzystywana jest ampułkostrzykawka, która umożliwia dostarczenie substancji w idealnej dawce. Gdy lekarz zakończy wypełnianie ust preparatem, następuje ich masaż w celu dokładnego rozprowadzenia kwasu hialuronowego. Standardowa procedura trwa zwykle 25-40 minut.

Efekty zabiegu

Efekty uzyskiwane po przeprowadzeniu zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie są stałe. Utrzymują się bowiem od kilku dni do kilkunastu miesięcy. Trwałość efektów uzależniona jest przede wszystkim od zastosowanego preparatu. Poszczególne kwasy różnią się bowiem gęstością i stopniem wiązania. Na trwałość rezultatów wpływają także uwarunkowania genetyczne oraz tryb życia. Uzyskany efekt w dużej mierze wynika z oczekiwań i preferencji klienta. Kwas hialuronowy nawilża bowiem usta, ale służy również do modelowania ich kształtu – niwelowania asymetrii czy zwiększania rozmiaru ust.

Przeciwwskazania i rekonwalescencja

W trakcie pierwszej doby od zabiegu należy unikać gorących napojów, a przez 3-4 dni zalecane jest też powstrzymanie się od intensywnych ćwiczeń fizycznych i pływania. Przez dwa tygodnie powinniśmy też unikać dużych amplitud temperatury. Po upływie kilku tygodni zalecana jest wizyta kontrolna. Na modelowanie ust kwasem hialuronowym nie powinny decydować się kobiety ciężarne lub karmiące piersią, osoby z chorobami układu immunologicznego oraz w trakcie immunoterapii. Istotnym przeciwwskazaniem są także stany zapalne skóry.

Stosowanie kwasu hialuronowego jest najpopularniejszą metodą korekcji ust, a jednocześnie jednym z najpopularniejszych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna. Pacjenci decydujący się na powiększanie ust, zwracają uwagę na jego niską inwazyjność, brak efektów ubocznych, naturalność wypełniacza oraz stosunkowo niski koszt usługi.

Warszawa - Mokotów

ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 898 34 51
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Powiśle

ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 690 00 80
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Radom

ul. Gagarina 1,26-600 Radom
+48 884 886 600,+48 48 360 44 56
recepcja.radom@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Mokotów

ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 898 34 51
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Powiśle

ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 690 00 80
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Radom

ul. Gagarina 1,26-600 Radom
+48 884 886 600,+48 48 360 44 56
recepcja.radom@klinikakrajewski.pl