Epilacja czy depilacja?
Gładkie ciało bez zbędnego owłosienia… Która z pań o tym nie marzy? Zbyt intensywne owłosienie – każdy mężczyzna chciałby się go pozbyć! Żmudne i staromodne techniki depilacji polegające na usuwaniu włosków za pomocą maszynek, depilatorów czy wosku odchodzą do lamusa. Współczesna kobieta i mężczyzna doceniają przede wszystkim wartość czasu i wygody. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów salony kosmetyczne proponują zabieg epilacji w celu pozbycia się niechcianych włosków. Efekt jest w porównaniu do tradycyjnych metod zaskakująco, szybki, bezbolesny i – co najważniejsze – trwały!
Na czym polega epilacja laserowa?
Zabieg epilacji laserowej(fotoepilacji) polega na pochłonięciu energii laserowej generowanej na skórę przez melaninę mieszka włosowego oraz przekształcenie jej w ciepło, które powoduje rozpad komórek mieszka włosowego. Kosmetolodzy podkreślają wśród zalet zabiegu jego niską inwazyjność, ponieważ promień lasera uszkadza sam mieszek włosowy bez otaczających tkanek, przez co metoda nie powoduje obrzęków i podrażnień w porównaniu do tradycyjnej depilacji. Oczekiwane efekty wymagają jednak powtarzania zabiegu – od kilku do kilkunastu razy, ilość zależna jest od indywidualnych czynników. Kosmetolog decyduje o częstotliwości i powtarzaniu sesji.
Kiedy epilacja jest skuteczna?
Aby zabieg epilacji przyniósł oczekiwane skutki, włos podczas epilacji musi być w fazie wzrostu, a czynnością poprzedzającą wykorzystanie metody jest usunięcie widocznych włosków przy pomocy maszynki jednorazowej. Kolejnym warunkiem zapewniającym powodzenie epilacji jest ilość melaniny (barwnika) w mieszku włosowym. Im ciemniejszy włos, tym lepiej. Wręcz odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku karnacji. Im ciemniejsza skóra, tym gorzej dla powodzenia zabiegu.
Jakie partie skóry poddawane są epilacji?
Co ważne ta metoda trwałego owłosienia może być stosowana w nawet najbardziej wymagających i wrażliwych miejscach. Epilację można wykonać na łydkach (wraz z kolanami), udach, pośladkach, stopach, całych nogach, ramionach, przedramionach, dłoniach, bikini, pachach ,plecach, karku, klatce piersiowej, brzuchu, okolicach brodawek, a także na twarzy.