Na jakich partiach ciała można wykonać epilację laserową?

Na jakich partiach ciała można wykonać epilację laserową

Na jakich partiach ciała można wykonać epilację laserową?

Epilacja czy depilacja?

Gładkie ciało bez zbędnego owłosienia… Która z pań o tym nie marzy? Zbyt intensywne owłosienie – każdy mężczyzna chciałby się go pozbyć! Żmudne i staromodne techniki depilacji polegające na usuwaniu włosków za pomocą maszynek, depilatorów czy wosku odchodzą do lamusa. Współczesna kobieta i mężczyzna doceniają przede wszystkim wartość czasu i wygody. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów salony kosmetyczne proponują zabieg epilacji w celu pozbycia się niechcianych włosków. Efekt jest w porównaniu do tradycyjnych metod zaskakująco, szybki, bezbolesny i – co najważniejsze – trwały!

Na czym polega epilacja laserowa?

Zabieg epilacji laserowej(fotoepilacji) polega na pochłonięciu energii laserowej generowanej na skórę przez melaninę mieszka włosowego oraz przekształcenie jej w ciepło, które powoduje rozpad komórek mieszka włosowego. Kosmetolodzy podkreślają wśród zalet zabiegu jego niską inwazyjność, ponieważ promień lasera uszkadza sam mieszek włosowy bez otaczających tkanek, przez co metoda nie powoduje obrzęków i podrażnień w porównaniu do tradycyjnej depilacji. Oczekiwane efekty wymagają jednak powtarzania zabiegu – od kilku do kilkunastu razy, ilość zależna jest od indywidualnych czynników. Kosmetolog decyduje o częstotliwości i powtarzaniu sesji.

Kiedy epilacja jest skuteczna?

Aby zabieg epilacji przyniósł oczekiwane skutki, włos podczas epilacji musi być w fazie wzrostu, a czynnością poprzedzającą wykorzystanie metody jest usunięcie widocznych włosków przy pomocy maszynki jednorazowej. Kolejnym warunkiem zapewniającym powodzenie epilacji jest ilość melaniny (barwnika) w mieszku włosowym. Im ciemniejszy włos, tym lepiej. Wręcz odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku karnacji. Im ciemniejsza skóra, tym gorzej dla powodzenia zabiegu.

Jakie partie skóry poddawane są epilacji?

Co ważne ta metoda trwałego owłosienia może być stosowana w nawet najbardziej wymagających i wrażliwych miejscach. Epilację można wykonać na łydkach (wraz z kolanami), udach, pośladkach, stopach, całych nogach, ramionach, przedramionach, dłoniach, bikini, pachach ,plecach, karku, klatce piersiowej, brzuchu, okolicach brodawek, a także na twarzy.