Kontakt Warszawa
Nadpotliwość – jak leczyć?

Nadpotliwość – jak leczyć?

Pot chroni organizm przed przegrzaniem się i pomaga zachować mu prawidłową temperaturę, dlatego właściwe działanie gruczołów potowych ma duży wpływ na nasze życie. Pot wydzielany w pożądanych warunkach (np. w trakcie wysiłku fizycznego) potrafi przynieść przyjemne uczucie chłodzenia za sprawą odparowywania wydzieliny ze skóry. Problem zaczyna się wtedy, gdy pojawia się on w sytuacjach niepożądanych. Wówczas możemy mówić o nadpotliwości. Jest to dosyć powszechny problem, który wpływa niekorzystnie na samopoczucie, może być źródłem kompleksów i braku pewności siebie. Leczenie nadpotliwości zazwyczaj sprowadza się do stosowania doraźnych, zwykle nieskutecznych środków. Jak prawidłowo rozwiązać ten problem?

Antyperspirant i tabletki mogą okazać się niewystarczające

Jeżeli obawiamy się wizyty u lekarza, być może na początek warto rozważyć zakup preparatów lub specjalnych antyperspirantów dla osób nadmiernie się pocących. Są one dostępne w niemal każdej aptece. Natomiast w sytuacji, gdy regularnie stosujemy tego rodzaju środki i wzorowo dbamy o higienę, a objawy wciąż występują, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Najmniej inwazyjnymi metodami są oczywiście preparaty i leki przepisywane przez lekarza. Właściwie dobrane z pewnością ograniczą problem. Jednak podobnie jak produkty z drogerii są to środki doraźne, tylko o znacznie większej sile działania.

Jeśli nosisz się z zamiarem całkowitego pozbycia się nadpotliwości, być może niezbędna będzie interwencja lekarza medycyny estetycznej.

Raz na zawsze

Leczenie nadpotliwości może przybierać różne formy, ale zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych metod jest ta, która wykorzystuje środek najbardziej popularny w medycynie estetycznej, czyli botoks. W dużym uproszczeniu zabieg z wykorzystaniem tego preparatu polega na wstrzyknięciu odliczonej jego ilości w odpowiednie miejsce. Wpływa to na zablokowanie przekaźnictwa nerwowego, a tym samym na zahamowanie niewłaściwych reakcji gruczołów. Wspomniany zabieg może powodować niewielki ból u pacjentów, dlatego w trakcie wykonywania zastrzyków być może konieczne będzie zastosowanie chłodnego nawiewu lub specjalnego żelu o właściwościach znieczulających. Jednorazowy zabieg przynosi widoczne efekty, które utrzymują się do pół roku od jego wykonania. Można go oczywiście powtarzać.

Gdzie szukać dobrej kliniki?

W większych miastach istnieją prywatne klinki, które dysponują nie tylko wykwalifikowanym personelem, ale również najnowocześniejszym sprzętem. Znalezienie dobrej kliniki to kwestia indywidualna, którą w głównej mierze determinuje miejsce zamieszkania przyszłego pacjenta. Internet jako najlepsze źródło informacji, z pewnością będzie pomocny przy porównywaniu cen i warunków wykonania zabiegu.

Wspomniany zabieg prawdopodobnie najszybciej doprowadzi do zażegnania irytującego i wstydliwego problemu, jakim jest nadpotliwość, dlatego niewątpliwie warto rozważyć jego wykonanie.