Ciąża to piękny okres w życiu każdej kobiety, ale może także przysporzyć nieco problemów, z którymi trzeba będzie walczyć jeszcze na długo po rozwiązaniu. Jednym z nich są przebarwienia w ciąży pojawiające się u wielu przyszłych mam.
Kobiecy organizm na wysokich obrotach. Niemiłe zaskoczenia, które możesz jednak pokonać
Od momentu zapłodnienia kobiecym ciałem zaczynają ze zdwojoną siłą rządzić hormony. Wprowadzają wiele zmian w kobiecym ciele. Oprócz tego, że wzrasta masa ciała, pojawia się zatrzymanie wody w organizmie, senność, ale także poważne problemy ze skórą.
Ciąża u niektórych kobiet może zaostrzyć objawy trądziku. Aby nieco złagodzić dolegliwości, warto używać produktów o pH powyżej 7. Nie wolno stosować w tym czasie produktów wysuszających. Na skórze mogą pojawić się także plamy pigmentacyjne, które są naturalną reakcją gospodarki hormonalnej. Przebarwienia w ciąży są zjawiskiem całkowicie normalnym. W większości znikają w krótkim czasie po rozwiązaniu, ale niektóre panie niestety nie mają tyle szczęścia. Mogą jednak skorzystać z pomocy kosmetologów.
Jak przebiega leczenie przebarwień?
Zawsze warto zapobiegać niż leczyć. Kobiety w ciąży powinny pamiętać o zasadach bezpiecznego opalania i stosować dobrej jakości kosmetyki ochronne. Warto chronić się przed promieniowaniem UVA.
Niektórym przebarwieniom nie sposób jednak zapobiec. Po ciąży, gdy już przestaniesz karmić piersią, możesz wybrać się na laserowe leczenie przebarwień. Światło emitowane przez specjalistyczne urządzenia pochłaniane jest przez melaninę, komórki ulegają podgrzaniu, a to doprowadza do rozpuszczenia barwnika.
Polecane są także zabiegi złuszczające wierzchnią warstwę naskórka. Możliwe jest przy takich zabiegach głębokie oczyszczenie skóry. Problem pokonasz także z pomocą mikrodermabrazji, peelingu chemicznego czy preparatu Dermamelan.
Skutecznie dobrane do potrzeb Twojej skóry zabiegi umożliwią pozbycie się wszystkich zmian pigmentacyjnych. Poprawie ulegnie także kondycja skóry twarzy.