Kontakt Warszawa
Najlepsze zabiegi kosmetyczne na lato – przegląd rozwiązań

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na lato – przegląd najciekawszych rozwiązań

W letnich miesiącach nie trzeba rezygnować z wykonywania różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. W gabinetach medycyny estetycznej można bowiem skorzystać z usług, które są skuteczne i w pełni bezpieczne również w okresie, gdy promieniowanie UV jest znacząco wzmożone. Rozmaite zabiegi wyszczuplające, wygładzające i przywracające skórze jednolity koloryt, zapewne będą doskonałym uzupełnieniem codziennej, wakacyjnej pielęgnacji.

Jędrne i szczupłe ciało

W okresie letnim warto zadbać o smukłe, gładkie, jędrne ciało. W tym przypadku z pomocą przychodzą zabiegi związane z redukcją tkanki tłuszczowej i usuwaniem cellulitu. Seria zabiegów mechanicznej stymulacji Endermologia LPG, terapia z użyciem podczerwieni Thermolifting Zaffiro lub Lifting Thermage CPT wykorzystujący fale radiowe, pozwalają w stosunkowo krótkim czasie stracić nawet kilka centymetrów z obwodu z bioder, talii czy ud. Warto podkreślić, że pozbycie się miejscowych otłuszczeń z wybranych partii ciała jest w pełni bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej można również podjąć skuteczną walkę z cellulitem. Specjalne masaże i drenaż limfatyczny rozbijają i wspierają bowiem spalanie nagromadzonych złogów, ujędrniając i wygładzając skórę.

Bez przebarwień i popękanych naczynek

Planując wakacyjne zabiegi kosmetyczne, nie wolno zapominać o pielęgnacji twarzy. Lato to dobry okres na zamykanie naczynek na twarzy, gdyż wysoka temperatura negatywnie wpływa na wrażliwą skórę, sprzyjając pękaniu drobnych naczyń krwionośnych. Wskazane będzie wzmocnienie ich struktury za pomocą specjalnych maseczek czy naświetleń wykonywanych za pomocą lampy Sollux. Na rozszerzone naczynka na twarzy czy nogach i inne zmiany pochodzenia naczyniowego pomocny może okazać się zabieg zamykania naczynek laserem VariLite.

W okresie wakacji intensywna ekspozycja na słońce sprzyja powstawaniu nieestetycznych plam na powierzchni skóry. Już w przypadku zaobserwowania drobnych, jasnych zmian warto zdecydować się na usuwanie przebarwień. Renomowane gabinety medycyny estetycznej oferują w tym obszarze terapię laserową, krioterapię, zabiegi złuszczające, mikrodermabrazję czy peelingu roztworem Jessnera czy preparatem Dermamelan.

Lato to doskonały okres, by kompleksowo zadbać o wygląd i stan naszej skóry. Usuwanie cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz zabiegi na przebarwienia i poszerzone naczynka, skutecznie i szybko odmłodzą całe ciało, bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji.