Kontakt Warszawa
Kosmetologia i medycyna estetyczna – zatrzymaj starzenie!

Nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna, czyli jak przeciwdziałać starzeniu się skóry

Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i gładkość. Kurze łapki, zmarszczki palacza czy tzw. marionetki z pewnością dodają lat. Z tego powodu warto odpowiednio wcześnie zadbać o kompleksową pielęgnację skóry. Jeżeli jednak zmarszczki są głębokie, a skóra w znacznym stopniu utraciła swoją elastyczność nawilżający krem, oczyszczająca maseczka czy kojący tonik może okazać się niewystarczający. W takim przypadku pomocna może okazać się medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna czy kosmetologia. Każdy ze wspomnianych obszarów medycyny wykorzystuje innowacyjne i bezpieczne zabiegi, które działają na skórę kompleksowo i skutecznie eliminują lub zmniejszają widoczność oznak starzenia się skóry. Jakie zabiegi są zatem szczególnie polecane dla skóry dojrzałej?

Mezoterapia – moc koktajlu

Mezoterapia to zabieg polegający na dostarczeniu do głębokich warstw skóry specjalnie skomponowanego preparatu na bazie witamin, kwasu hialuronowego, aminokwasów czy mikroelementów. Ma on na celu wygładzenie zmarszczek oraz poprawienie nawilżenia i elastyczności skóry. Bezpośrednio przed zabiegiem na twarz aplikowany jest specjalny krem znieczulający, który zapewnia komfort i eliminuje ewentualny ból, który może pojawić się w trakcie wykonywania zabiegu mezoterapii. Sama procedura polega wstrzykiwaniu aktywnych substancji za pomocą strzykawki. Zabieg można przeprowadzać nie tylko na twarzy, ale również na szyi czy dekolcie. Po mezoterapii może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie, jednak stan ten utrzymuje się zwykle od kilku do kilkunastu godzin. Efekty zabiegu są zauważalne już następnego dnia. Mezoterapia sprawia, że skóra staje się bardziej odporna na wiotczenie i powstawanie zmarszczek mimicznych oraz sprawia wrażenie młodszej, bardziej wypoczętej i odżywionej. Przywrócona zostaje jej gęstość i gładkość, a zmarszczki są widocznie spłycone.

Osocze bogatopłytkowe  – krwawy lifting

Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe nazywany jest również „wampirzym liftingiem”. Polega on na pobraniu odpowiedniej ilości krwi od pacjenta (pojedyncza próbka zawiera zwykle 8 ml krwi). Pobraną krew odwirowuje się następnie w specjalnej wirówce z amorficznym żelem w celu oddzielenia czerwonych krwinek od osocza bogatopłytkowego. Do uzyskanego osocza dodaje się trombinę lub chlorek wapnia, które stymulują płytki krwi do produkcji białek przyspieszających wzrost komórek. W ten sposób przygotowany preparat wstrzykiwany jest w skórę pacjentki podczas serii nakłuć. Osocze bogatopłytkowe pomaga w tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dlatego skóra poddana zabiegowi jest napięta, odmłodzona i odżywiona.

Fotoodmładzanie – kuracja światłem

Fotoodmładzanie jest zabiegiem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym. Przed jego wykonaniem skóra zostaje dokładnie oczyszczona z zanieczyszczeń i resztek makijażu. Sam zabieg polega na przykładaniu do skóry głowicy lasera emitującej światło o odpowiedniej długości fali. Światło intensyfikuje aktywność komórkową, skraca włókna kolagenowe i stymuluje ich produkcję. Fotoodmładzanie widocznie wygładza skórę oraz poprawia jej naprężenie i elastyczność. W celu uzyskania optymalnych rezultatów należy poddać się serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu. Fotoodmładzanie jest skuteczne również w przypadku usuwania przebarwień, plam starczych i rumienia oraz przy leczeniu trądziku różowatego.

Lifting twarzy – naciągnięcie skóry

Lifting twarzy jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na zredukowaniu tkanki poprzez zastosowanie nacięć w mało widocznych miejscach, takich jak skronie czy okolice przyuszne. Podczas zabiegu zostaje naciągnięta nie tylko skóra, ale specjalista nacina też powięź osłaniającą mięśnie w tych miejscach, gdzie skóra jest mniej elastyczna i pomarszczona. Po naciągnięciu skóry, jej nadmiar zostaje wycięty. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz zleca wykonanie badań, takich jak morfologia krwi, EKG czy glukoza. Lifting twarzy skutkuje siniakami, opuchlizną oraz pewnym dyskomfortem, ale symptomy te zanikają już po kilku tygodniach. Lifting twarzy umożliwia usunięcie obwisłej skóry, wygładzenie zmarszczek, zwiększenie napięcia skóry i poprawę owalu twarzy przy zachowaniu naturalnej mimiki.

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są również bardzo nowoczesne technologie, które zapewniają bezinwazyjny efekt liftingu. HIFU jest przykładem zabiegu, podczas którego wykorzystywane są ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. W wyniku ich oddziaływania na skórę dochodzi do obkurczenia tkanek i odbudowy włókien kolagenowych. W efekcie możliwe jest bezbolesne ujędrnienie, wygładzenie i wyszczuplenie ciała.

Bogata oferta gabinetów medycyny estetycznej umożliwia redukcję widocznych zmarszczek oraz poprawę nawilżenia i elastyczności skóry. Przedstawione zabiegi nie tylko działają odmładzająco na skórę, ale spowalniają również procesy zdarzenia.

Warszawa - Mokotów

ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 898 34 51
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Powiśle

ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 690 00 80
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Radom

ul. Gagarina 1,26-600 Radom
+48 884 886 600,+48 48 360 44 56
recepcja.radom@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Mokotów

ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 898 34 51
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Powiśle

ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 690 00 80
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Radom

ul. Gagarina 1,26-600 Radom
+48 884 886 600,+48 48 360 44 56
recepcja.radom@klinikakrajewski.pl