Plastyka piersi, czyli skuteczna broń w walce z kobiecymi kompleksami

Wiele kobiet zmaga się z kompleksem zbyt małych lub niedostatecznie jędrnych piersi. Z pomocą przychodzi im współczesna medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Pierwsza dziedzina oferuje liczne zabiegi o małoinwazyjnym charakterze, a druga proponuje pacjentkom bardziej radykalne metody plastyki biustu. Zatem, jakie są dziś najpopularniejsze metody pozwalające na powiększanie piersi?

Chirurgia plastyczna – operacyjne sposoby na powiększenie piersi

Istnieją dwie podstawowe metody chirurgicznego powiększania biustu. Pierwsza z nich polega na wszczepieniu do specjalnej kieszeni wytworzonej pod mięśniem piersiowym, sylikonowego lub wypełnionego solą fizjologiczną implantu (dostępne są również tzw. ekspandery Bakera, które mają wypełnienie o charakterze mieszanym) o wybranym przez pacjentkę rozmiarze oraz kształcie. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym, a pozostałością po nim jest mała blizna na bocznej powierzchni powiększanej piersi. Co warte zaznaczenia, operacja wszczepienia implantu może być połączona z liftingiem skóry. Jeśli chodzi o drugą metodę operacyjną, to jest to tzw. przeszczep autologiczny tkanki tłuszczowej. Operacja ta jest również wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Składają się na nią dwa etapy – pobranie tkanki tłuszczowej oraz jej podanie do powiększanej piersi. Podstawową wadą autologicznego przeszczepu jest fakt, iż z czasem tkanka tłuszczowa ulega częściowemu wchłonięciu, więc efekty są mniej widoczne.

Medycyna estetyczna – małoinwazyjne sposoby na powiększenie piersi

Nie każda kobieta chce lub ze względów zdrowotnych może zdecydować się na zabieg operacyjnego powiększenia piersi. Na szczęście, medycyna estetyczna oferuje takim pacjentkom alternatywne rozwiązania. Wśród nich warto wymienić trwające ok. 40 minut ostrzykiwanie piersi kwasem hialuronowym, który modeluje pierś i stymuluje skórę do procesów regeneracyjnych. Efekty zabiegu utrzymują się najczęściej od 18 do 30 miesięcy, ale czas ten można wydłużyć poprzez okresowe dostrzykiwanie 20-40 ml porcji kwasu.

Słowem zakończenia, małe lub niezbyt jędrne piersi mogą być źródłem poważnych kompleksów. Ich wygląd można jednak znacząco poprawić dzięki skutecznym i w pełni bezpiecznym zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej.