Kontakt Warszawa
Problem obwisłej skóry? Wypróbuj Thermage!

Problem obwisłej skóry? Wypróbuj Thermage!

Prędzej czy później wszystkich nas czeka efekt utraty elastyczności skóry. Będzie on widoczny na całym naszym ciele, ale najwidoczniej objawi się to na skórze naszej twarzy. Wskutek tego procesu zmienia się owal twarzy, zanikają poduszeczki tłuszczowe na policzkach, pojawiają się naturalne zmarszczki. Próbując spowolnić proces utraty elastyczności, sięgamy do wciąż nowych kremów, zabiegów kosmetycznych, a w skrajnych przypadkach decydujemy się na zabiegi z udziałem skalpela.

Na czym polega zabieg Thermage?

Thermage to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Ma charakter nieinwazyjny, a jego celem jest ujędrnianie skóry całego ciała i twarzy. Do zabiegu używa się fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Wywołują one efekt podgrzania warstw skóry do bardzo wysokiej temperatury. Wskutek tego rozerwaniu ulegają wiązania kolagenu obecne w głębokiej warstwie skóry i następuje proces przyspieszonej samoregeneracji tychże włókien.

Thermage zaleca się do oddziaływania na różne partie ciała, jednak spektakularny efekt będzie widoczny, gdy zabiegowi podda się twarz w celu wygładzenia widocznych już zmarszczek oraz poprawy elastyczności skóry. Zwłaszcza w okolicach oczu efekt zabiegu będzie widoczny natychmiast. Fale radiowe wysokiej częstotliwości są w stanie zniwelować opadanie powiek, podnoszą brwi, wygładzają kurze łapki i redukują nieestetyczne worki pod oczami.

Zabieg Thermage nie tylko na twarz

Thermage stosuje się na nogach, pośladkach, brzuchu, łokciach czy ramionach. Po dokonanym zabiegu skóra w tych miejscach zyska na elastyczności. Zabieg Thermage jest równie skuteczny w walce z cellulitem czy rozciągniętą skórą na brzuchu po ciąży. Sam zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, a trwa od 30 minut do 2 godzin. Po zabiegu pacjentka odczuwa pewien dyskomfort, jednak nie jest to objaw ograniczający w specjalny sposób rutynowe działania. Najlepiej wykonać zabieg w weekend, co pozwoli na pełną regenerację ciała po zabiegu.