Rumień na twarzy powstaje w wyniku nadmiernego rozszerzenia naczynek krwionośnych. Największa intensyfikacja występuje na policzkach oraz nosie. Leczenie rumienia najczęściej odbywa się z użyciem specjalistycznych kremów oraz zabiegów laserowych.
Dlaczego powstaje rumień na twarzy?
Rumień na twarzy może wystąpić u dzieci i dorosłych w wyniku uwarunkowań genetycznych, w związku z jasną karnacją, na której rozszerzone naczynka krwionośne są znacznie bardziej widoczne. Przyczyną mogą być także gwałtowne zmiany temperatury, zbyt duża ekspozycja na słońce, a także zażywanie niektórych leków.
Rumień na twarzy może być efektem reakcji alergicznej, spożywania alkoholu oraz pikantnych potraw. Objawy może zaostrzyć duży wysiłek fizyczny, stres oraz silne emocje.
Jak przebiega leczenie rumienia?
Leczenie rumienia należy zaplanować pod okiem dermatologa, a także z pomocą specjalisty medycyny estetycznej. Eksperci łącząc swoje siły mogą przygotować dla pacjenta kompleksową terapię, która skutecznie zwalczy rumień.
Jedną z najpopularniejszych metod walki z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi jest laseroterapia. Skóra jest naświetlana wiązkami promienia, które zamykają naczynka. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, nie dochodzi w jego trakcie do uszkodzeń skóry.
Aby utrzymać efektu zabiegu, należy stosować się do zaleceń kosmetologa. Podstawą jest duża ochrona skóry przed promieniowaniem UV poprzez stosowanie kremów SPF 50. Do 3 dni od zabiegu należy unikać sauny oraz basenu. Rumień nie powróci, jeżeli skóra nie będzie narażona na działanie słońca oraz klimatyzowanych pomieszczeń. Z diety należy wyłączyć ostre przyprawy oraz alkohol.
Raz na zawsze pokonaj rumień na twarzy
Leczenie rumienia jest skuteczne, jeżeli odbywa się pod okiem specjalistów: dermatologa oraz kosmetologa. Możesz szybko się z nim rozprawić wykonując odpowiednią pielęgnację, poddając się zabiegom laserowym, jak i unikając konkretnych składników.
Daj sobie szansę na piękny wygląd bez rozszerzonych naczynek krwionośnych.