Kontakt Warszawa
Skuteczne sposoby na usuwanie blizn potrądzikowych

Gładka skóra pozbawiona niedoskonałości jest marzeniem wielu osób. Trądzik jest zmorą zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych. Nawet, gdy się go pozbędziesz, trzeba stoczyć kolejną walkę – z bliznami potrądzikowymi. Jak je usunąć?

Jak powstają blizny po trądziku?

Ten typ blizn jest ściśle związany z trądzikiem. W trakcie choroby uszkadzana jest tkanka, a jeżeli leczenie przebiega nieprawidłowo, proces gojenia również jest niewłaściwy. Następstwem są blizny potrądzikowe. Powstają przebarwienia i zaczerwienienia, którym towarzyszą często nierówności skóry.

Należy zaznaczyć, że blizny mogą pojawić się także wtedy, gdy zmiany skórne są na tyle duże, że wymagane jest agresywne ich niwelowanie.

Jak zwalczyć blizny potrądzikowe?

Skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych jest możliwe w salonach urody oraz klinikach medycyny estetycznej. Profesjonaliści dysponują narzędziami oraz preparatami, które w bezpieczny sposób walczą z niedoskonałościami.

Trzeba mieć świadomość, ze stare blizny potrądzikowe usuwa się trudniej niż świeże, dlatego nie należy zwlekać z leczeniem. Nowoczesne usuwanie blizn potrądzikowych jest bezpieczne, zmiany ulegają znacznemu spłyceniu, a z czasem zanikają całkowicie.

W terapii blizn potrądzikowych bardzo ważne jest pobudzenie tkanki do regeneracji. W tym celu stosuje się przede wszystkim peelingi chemiczne, mezoterapię, a także lasery. Działanie tych zabiegów jest następujące:

  • pobudzenie włókien kolagenowych,
  • wygładzenie skóry,
  • naturalny efekt bez niedoskonałości.

Skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych jest obecnie znacznie prostsze niż jeszcze kilka lat temu z uwagi na dostęp do innowacyjnych technologii i znakomitej jakości preparatów. Ponadto wiedza na temat trądziku i niwelacji blizn jest o wiele większa. Korzystając z usług profesjonalisty, można cieszyć się z pięknej, pozbawionej niedoskonałości skóry.