Cellulit nazywany również skórką pomarańczową to problem dotykający kobiet w różnym wieku. Nierównomierny rozkład tłuszczu pod skórą powoduje powstanie nieestetycznych zgrubień najczęściej w okolicy bioder, ud, pośladków, brzucha i ramion. Redukcję cellulitu umożliwiają zabiegi za pomocą mikrofali.
Istota technologii wykorzystującej mikrofale
Mikrofale o określonej częstotliwości selektywnie docierają do tkanki tłuszczowej i powodują jej redukcję. W wyniku ich oddziaływania dochodzi do wzrostu temperatury wewnątrz komórek tłuszczowych. Poniesienie temperatury powoduje uszkodzenie błony komórkowej adipocytów, a następnie ich całkowite zniszczenie. Za usuwanie z organizmu zniszczonych komórek odpowiada układ limfatyczny. Zabieg wykorzystujący mikrofale ma charakter nieinwazyjny i nie powoduje uszkodzenia naskórka, skóry właściwej, ani żadnych tkanek otaczających komórki tłuszczowe.
Przebieg zabiegu
Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem mikrofali trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zastosowanie systemu chłodzenia chroni skórę przed nadmiernym nagrzewaniem. Dzięki temu zabieg jest komfortowy i bezbolesny dla pacjenta. Przekazywanie energii umożliwiają dwie głowice. Głowica płytkiego działania oddziałuje na zewnętrzne warstwy skóry, przyczyniając się do redukcji powierzchniowego cellulitu. Do usuwania tkanki tłuszczowej oraz uporczywego cellulitu wykorzystuje się głowicę głębokiego działania, która wysyła fale oddziałujące na głębsze warstwy skóry. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może od razu powrócić do normalnej aktywności. Zauważalne efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania maksymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie kilku serii. Technologia może być wykorzystywana do usuwania cellulitu i tłuszczu zlokalizowanego w różnych częściach ciała.