Kontakt Warszawa
Stany zapalne, nadmiar sebum, blizny – problemy cery trądzikowej

Osoby z cerą trądzikową każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma problemami: nadmierna ilość sebum, stany zapalne, niedoskonałości. Jak można sobie z nimi poradzić?

Zmiany trądzikowe

Charakterystyczne objawy trądziku najczęściej pojawiają się na twarzy, głównie na czole, brodzie i policzkach. Bolesne wykwity można podzielić w zależności od etapu ich powstawania oraz przebiegu: zmiany niezapalne (zaskórniki), zmiany zapalne (grudki, nacieki ropne, krosty), zmiany pozapalne (blizny, przebarwienia). Te ostatnie spędzają kobietom sen z powiek, ponieważ są pozostałością, której często nie da się pozbyć w domowych warunkach. Usuwaniem blizn potrądzikowych zajmują się gabinety kosmetyczne. Laser PicoSure pozwala na przeprowadzenie zabiegu o wysokiej skuteczności. Dzięki niemu możliwe jest pozbycie się wszelkich niechcianych pozostałości potrądzikowych.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Skóra naczyniowa jest niezwykle trudna w pielęgnacji, zwłaszcza jeśli dotyczy skóry dojrzałej, która dodatkowo jest bardzo wrażliwa. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  1. Oczyszczanie twarzy – to podstawowy krok, który powinien być wykonany z największą starannością. Nadmiar sebum, nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia i bakterie znajdujące się na skórze są odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych. Warto także zdecydować się na zabieg oczyszczania twarzy w naszej Klinice.
  2. Skóra trądzikowa, jak każda inna wymaga nawilżenia. Jednak formuła kremów nie powinna być zbyt tłusta. W składzie produktów do codziennej pielęgnacji nie powinny znajdować się komponenty wysuszające.
  3. Nie powinno się wyciskać krost, ponieważ efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Opróżnione nagle gruczoły łojowe zaczną szybko nadrabiać zaległości, intensywnie produkując sebum.
  4. Usuwanie blizn domowym sposobem może przynieść więcej szkód niż pożytku dla skóry. Cudowne preparaty często nadmiernie ją przesuszają i powodują podrażnienia. Lepiej zdecydować się na laserowe usuwanie tego rodzaju zmian.