Kontakt Warszawa
Szpecących blizn możesz pozbyć się przy użyciu lasera frakcyjnego!

Szpecących blizn możesz pozbyć się przy użyciu lasera frakcyjnego!

Pielęgnacja dostosowana do potrzeb

Codzienna poranna oraz wieczorna rutyna pielęgnacyjna to najprostszy sposób, by zadbać o piękną cerę. Żaden drogi kosmetyk nie da oczekiwanych efektów, jeśli zaniedbamy demakijaż, złuszczanie i nawilżanie naskórka. Na prawidłowo przygotowanej skórze wszystkie kosmetyki lepiej się wchłaniają, a substancje czynne wnikają w głębsze warstwy. Większość z nas posiada cerę suchą, tłustą lub mieszaną. Grono posiadaczy skóry normalnej jest bardzo nieliczne. Pielęgnacja powinna być zatem dostosowana do rodzaju naszej skóry oraz pory roku. Zimą częściej sięgamy po kremy ochronne o bogatszej konsystencji, a latem po nawilżające emulsje lub mgiełki. Ponadto, większość kosmetyków działa celowo. To znaczy, że została stworzona do walki z konkretnym problemem, na przykład przebarwieniami i bliznami. Zawarte w nich substancje złuszczają stary naskórek, przyspieszają jego regenerację i rozjaśniają skórę. Cały ten proces jest potrzebny właśnie po to, by zmniejszyć widoczność blizn.

Laser frakcyjny – pogromca blizn

Niestety, nie z każdą dolegliwością skórną możemy sobie poradzić sami w domowym zaciszu. Preparaty przeznaczone do użytku domowego nie są tak samo skuteczne, jak ich profesjonalne odpowiedniki. Często nie ma też co tracić czasu na kilkuletnią pielęgnację, jeśli w krótszym okresie możemy pozbyć się, na przykład nieestetycznych blizn decydując się na kilka zabiegów laserem frakcyjnym. To jedno z niewielu skutecznych i bezpiecznych urządzeń na rynku, które daje zadowalające efekty. Laser powoduje liczne mikrouszkodzenia na skórze. Nie są one widoczne gołym okiem, ale są na tyle głębokie, że stymulują proces produkcji kolagenu. W efekcie dochodzi do wyrównania powierzchni naskórka, a pacjent zapomina o bliznach raz na zawsze.

Oczekiwania vs rzeczywistość – widoczne rezultaty

Lasery frakcyjne to jedne z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach dermatologicznych oraz estetycznych. Klienci korzystają z niego, ponieważ mają gwarancję zadowalających rezultatów. Stosunek jakości do ceny jest bezkonkurencyjny. Pacjenci potwierdzają, że laser frakcyjny skutecznie radzi sobie z usunięciem blizn nie tylko potrądzikowych, ale także tylko pooperacyjnych. Skóra odzyskuje gładkość, jest bardziej napięta oraz sprężysta. Makijaż lepiej się utrzymuje i można zrezygnować z bardzo kryjących podkładów. Ten laser likwiduje zarówno blizny, jak i kompleksy.