Techniki iniekcji wypełniaczy tkankowych – co warto wiedzieć?

Wraz z wiekiem skóra traci jędrność, a na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki. Jest to dla sporej grupy kobiet poważny problem estetyczny, z którym próbują walczyć. Istnieje wiele kremów, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek lub wypełniają już istniejące zmiany. Znacznie większą skutecznością wykazują się jednak zabiegi medycyny estetycznej, które niwelują niedoskonałości. Należą do nich techniki iniekcji wypełniaczy tkankowych.

Wypełniacze tkankowe – czym są?

Wypełniacze to substancje syntetyczne wśród których największą popularnością cieszy się kwas hialuronowy. Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej ma jednak w zanadrzu dla swoich klientów wiele innych propozycji m.in. hydroksyapatyt wapnia czy kwas polimlekowy. Substancje te działają podobnie: uzupełniają i wypełniają tkanki, co prowadzi do poprawy owalu twarzy i nadaje jej młody wygląd. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy, a powtarzając zabieg regularnie można cieszyć się zahamowaniem oznak starzenia skóry na bardzo długi czas.

Techniki iniekcji wypełniaczy tkankowych, na które możesz się zdecydować

W zależności od rodzaju zmarszczek, zaproponowany Ci zostanie inny rodzaj techniki iniekcji wypełniaczy tkankowych. Do najpowszechniejszych można zaliczyć:

  • technikę promieniową – pozwala na powiększenie dużego obszaru skóry,
  • technikę wkłuć seryjnych – redukcja zmarszczek płytkich,
  • technikę naprzemienną – modelowanie kości policzkowych,
  • technikę liniową – zmniejszenie zmarszczek średnio głębokich,
  • technikę płaską – równomierne wprowadzenie substancji wypełniającej pod całą zmarszczkę.

Kwas hialuronowy jako najskuteczniejsza broń w walce o młody wygląd

Większość zabiegów wypełniających w gabinetach medycyny estetycznej odbywa się z udziałem kwasu hialuronowego. Nie bez powodu. Substancja ta naturalnie występuje w ludzkim organizmie, odpowiada za wiązanie i magazynowanie wody w skórze. Wraz z wiekiem poziom tego kwasu maleje, a wraz z nim jędrność i elastyczność skóry. Wypełniacze tkankowe powstające na bazie kwasu hialuronowego stymulują komórki, pobudzają do produkcji kolagenu, a to przekłada się na poprawę napięcia skóry i przywraca jej naturalny blask.

Warszawa - Mokotów

Warszawa - Powiśle