Kontakt Warszawa
Technologia Dye-VL – na czym polega skuteczne fotoodmładzanie skóry?

Kliniki medycyny estetycznej chętnie używają technologii laserowych, które pozwalają uporać się w wieloma niedoskonałościami skóry. W zależności od rodzaju emitowanego światła laser może posiadać inne właściwości i być stosowany do różnych problemów. Technologia Dye-VL, która pomaga w uzyskaniu gładkiej, promiennej i jednolitej cery również jest metodą laserową. Fotoodmładzanie skóry przeprowadzane jest przy użyciu platformy Alma Harmony XL PRO, czyli innowacyjnego, wielofunkcyjnego urządzenia, które pozwala na wykonanie zabiegów o różnej specyfice.

Jak działa laser Dye-VL?

Zabieg Dye-VL to nieinwazyjny sposób na likwidację zmian naczyniowych i przebarwień skóry. Polega na termicznym, kontrolowanym uszkodzeniu komórek, w których nagromadziła się melanina lub hemoglobina, co skutkuje redukcją widocznych zmian. Laser można zastosować w przypadku występowania rumienia, trądziku różowatego, rozszerzonych naczynek i przebarwień. Ta innowacyjna technologia doskonale sprawdza się także w profilaktyce cery płytko unaczynionej, skłonnej do zmian pigmentacyjnych i bardzo wrażliwej na różne czynniki. Po zastosowaniu światła lasera skóra zyskuje zdrowszy i świeższy wygląd. Optymalne efekty daje jednak seria zabiegów, dzięki której problematyczne zmiany mogą zostać całkowicie usunięte.

Jak przebiega zabieg z użyciem technologii Dye-VL?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać nieprzyjemne pieczenie. Na szczęście istnieje możliwość użycia kremu znieczulającego na obszary ciała poddawane działaniu lasera, poza tym w urządzeniu umieszczony jest specjalny system chłodzący. Dzięki jednej z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsujące laser umożliwia uszkodzenie komórek, w których nagromadził się barwnik lub oksyhemoglobina. Wszystko to za sprawą światła o odpowiedniej długości fal (od 500 do 600 nm). Laser absorbuje tylko wskazane substancje i pozostaje całkowicie bezpieczny dla pozostałych obszarów skóry, nie uszkadzając ich w żadnym stopniu.  Światło jest mocno skupione i wykorzystuje serię trzech filtrów, dzięki czemu niedoskonałości mogą być usunięte z różnych głębokości skóry. Taka wiązka światła jest najbezpieczniejsza dla skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia tkanek, a dodatkowo najlepsze możliwe efekty zabiegu uzyskuje się w bardzo krótkim czasie.