Opadająca powieka jest częstym schorzeniem skóry okolic oczu. Powstały fałd skóry na górnej powiece sprawia wrażenie, jakby oko było cały czas przymrużone i zmęczone.
Jakie są przyczyny opadających powiek?
Nadmiar fałdu znajdujący się na górnej powiece jest zbyt ciężki i wiotki, przez co oko nie może być w pełni otwarte. Problem może dotyczyć tylko jednego oka lub obu. Często utrudnia pole widzenia, rozmywa obraz i wygląda nieestetycznie. Przypadłość może mieć podłoże genetyczne, objawiać się już wieku dziecięcym i nasilać wraz z wiekiem. Znacznie częściej opadająca powieka jest wynikiem fizjologicznego starzenia się organizmu, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych widoczne są w miejscach, których skóra jest cienka i ma małą wyściółkę tłuszczową, czyli pod oczami i na powiekach. Wraz z wiekiem słabną także nasze mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi.
Jak walczyć z opadającą powieką?
Istnieje wiele skutecznych metod radzenia sobie z problemem opadającej powieki. Pomocne mogą być masaże, preparaty ujędrniające, a także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który pomoże dobrać najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę tak, aby korekta powiek przyniosła jak najlepsze efekty.
Coraz częściej stosuje się ultranowoczesne technologie laserowe, np. Fraxel Re:Pair lub Pixel CO2. W porównaniu do zabiegów chirurgicznych, metody te są mniej bolesne i gwarantują szybsze gojenie. Pierwszy, Fraxel Re:Pair jest znany na całym świecie! Służy do powierzchownej i głębokiej małoinwazyjnej, frakcyjnej mikroablacji skóry. Efekty są spektakularne, u większości pacjentów porównywalne z klasycznym liftingiem chirurgicznym. Z kolei Pixel Co2 dzięki wiązce laserowej podawanej w sposób pikselowy dokonuje w skórze mikrouszkodzenia w odstępach, które znacząco przyspieszają regenerację skóry.