Kontakt Warszawa

Brzuch „pociążowy”

problemy z brzuchem

Ciało

Piękny ciążowy brzuszek, który jest obiektem westchnień i podziwu, po porodzie niestety staje się problemem wielu mam. Nierzadko z rozstępami, cellulitem i bardzo wiotką skórą. Marzeniem wielu kobiet po ciąży jest odzyskanie swojego brzucha lub poprawa jego kondycji. Wygląd kobiety po ciąży i porodzie oraz to, jak się czuje, w dużej mierze zależy nie tylko od genów, ale także stylu życia, jak dba o siebie w ciąży, jak się odżywia, czy prowadzi aktywny tryb życia oraz czy prowadzi profilaktykę przeciwko rozstępom i czy stosuje zabiegi pielęgnacyjne.

Najczęściej kobiety zgłaszają dwa typy problemów z jakimi najtrudniej im się zmierzyć po urodzeniu dziecka, z tzw. brzuszkiem pociążowym. Jeden z nich dotyczy nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i wiotkiej skóry na brzuchu, a drugi związany jest z rozstępami i cellulitem w okolicach brzucha.

Progesteron, który w okresie dojrzewania zmienia u młodych kobiet ułożenie włókien kolagenowych przygotowuje ciało do ciąży, ale też sprawia że skóra może się szybko rozciągać. Te zmiany powodują, że prostopadłe ułożenie włókien utrudnia powrót do dawnej sprężystości skóry, która w tych okolicach już na starcie jest mało elastyczna. Niektóre kobiety po ciąży szybko wracają do swojej normalnej, docelowej sylwetki, a inne borykają się z nadmiarem kilogramów i wiotką skórą. Poza profilaktyką, która powinna obejmować zdrowy styl życia i odżywiania oraz właściwą pielęgnację, proponujemy zabiegi ujędrniające i napinające, a także laserową redukcję rozstępów.

Metody na brzuch pociążowy

Zabiegi, które posiadamy w swojej ofercie, najczęściej łączą kilka działań w jednym. Obok działania na tkankę tłuszczową wszelkie procesy wyszczuplające mają za zadanie również ujędrnić skórę. Czasem wiotkość skóry jest tak duża, że warto też włączyć zabiegi stricte wpływające na ujędrnienie. Niewątpliwie królową będzie tu również technologia HIFU, która za pomocą bardzo precyzyjnych ultradźwięków dociera, aż do powięzi mięśniowej, która odpowiada za trzymanie skóry „w ryzach”, czyli jej napięcie. Wszelkie zabiegi poprzedza u nas konsultacja, która ma na celu ocenę stanu skóry i dobór rozwiązań, które będą optymalne dla Pacjenta. Współtowarzysząco możemy zająć się usuwaniem rozstępów, do tego służą nam innowacyjne, światowej sławy technologie laserowe. Staramy się kompleksowo podejść do problemu młodych mam z brzuszkami pociążowymi, zawsze staramy się też motywować do zmiany nawyków żywieniowych i włączenia aktywności fizycznej do rytmu tygodnia, bo to znacznie przyspiesza i zwiększa efekty zabiegów.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!