Kontakt Warszawa

regenera activa

Twarz

Włosy stanowią bardzo ważny element w kształtowaniu naszego wizerunku i samopoczucia. Niezależnie od wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn ich utrata wiąże się z dużym dyskomfortem, stanowiąc nie tylko problem kosmetyczny, ale i psychologiczny. Fizjologicznie wzrost włosów nie odbywa się w sposób ciągły. Każdy włos rośnie w swoim rytmie. Przechodzi przez fazę wzrostu, fazę przejściową do fazy stanu spoczynku, wypada a z jego mieszka wyrasta kolejny nowy włos. U zdrowego człowieka ok 85 % włosów jest w fazie wzrostu.

Przyczyny utraty włosów

Określenie przyczyny utraty włosów jest fundamentalne dla skutecznego leczenia, a tych może być wiele: mechaniczne, toksyczne, polekowe, zaburzenia hormonalne, grzybice skóry owłosionej, łojotokowe zapalenie skóry, nieprawidłowe wchłanianie i choroby zapalne jelit, stres, połóg, okres laktacji, odstawienie antykoncepcji hormonalnej. Łysienie może dotyczyć całej głowy tzw. rozlane z największym nasileniem na jej szczycie lub ograniczone do różnej wielkości ognisk. Najczęstszą formą łysienia jest łysienie plackowate oraz łysienie androgenowe mężczyzn i kobiet. Łysienie plackowate rozpoczyna się nagle, jest wieloczynnikowym problemem z autoimmunologicznym tłem. Początkowo powstaje pojedyncze okrągłe ognisko, a następnie pojawiają się liczne nowe ogniska gdzie nie leczone mogą doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Problem ten może dotykać także okolicy brwi, rzęs, pach i narządów płciowych. Łysienie androgenowe to najczęstszy rodzaj łysienia, dotyczy aż 40 % kobiet i 70% mężczyzn. Może przybierać różną postać która jest uzależniona od płci pacjenta. U kobiet najczęściej ma przebieg równomiernej utraty włosów na całej głowie i może krzyżować się z szeregiem problemów zdrowotnych, takich jak np. zespół pęcherzykowatego zwyrodnienia jajników, zespół Cushinga. Łysienie androgenowe u mężczyzn jest w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie i może przebiegać w różnoraki sposób, zazwyczaj rozpoczyna się w okolicy czołowej pogłębiając zakola i/lub w okolicy szczytowej i rozszerza się, doprowadzając do powstania rozległej łysiny z otaczającym ją wianuszkiem włosów. Gwarancją skutecznego leczenia problemu jest odpowiednia diagnoza.

Ustalany indywidualnie dla każdego przypadku.

Wszystkie zabiegi wymagają konsultacji z lekarzem, przygotowanie do nich, przebieg, a także zalecenia po zabiegu będą omówione podczas wizyty.

Osiągamy spektakularne rezultaty w leczeniu łysienia – zatrzymaniu procesu, zagęszczeniu włosów i poprawy kondycji skóry głowy. Ważne jest aby przez cały okres terapii stosować się ściśle do zaleceń lekarza prowadzącego.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!