Kontakt Warszawa

regenera activa

Twarz

Włosy stanowią bardzo ważny element w kształtowaniu naszego wizerunku i samopoczucia. Niezależnie od wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn ich utrata wiąże się z dużym dyskomfortem, stanowiąc nie tylko problem kosmetyczny, ale i psychologiczny. Fizjologicznie wzrost włosów nie odbywa się w sposób ciągły. Każdy włos rośnie w swoim rytmie. Przechodzi przez fazę wzrostu, fazę przejściową do fazy stanu spoczynku, wypada a z jego mieszka wyrasta kolejny nowy włos. U zdrowego człowieka ok 85 % włosów jest w fazie wzrostu.

Przyczyny utraty włosów

Określenie przyczyny utraty włosów jest fundamentalne dla skutecznego leczenia, a tych może być wiele: mechaniczne, toksyczne, polekowe, zaburzenia hormonalne, grzybice skóry owłosionej, łojotokowe zapalenie skóry, nieprawidłowe wchłanianie i choroby zapalne jelit, stres, połóg, okres laktacji, odstawienie antykoncepcji hormonalnej. Łysienie może dotyczyć całej głowy tzw. rozlane z największym nasileniem na jej szczycie lub ograniczone do różnej wielkości ognisk. Najczęstszą formą łysienia jest łysienie plackowate oraz łysienie androgenowe mężczyzn i kobiet. Łysienie plackowate rozpoczyna się nagle, jest wieloczynnikowym problemem z autoimmunologicznym tłem. Początkowo powstaje pojedyncze okrągłe ognisko, a następnie pojawiają się liczne nowe ogniska gdzie nie leczone mogą doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Problem ten może dotykać także okolicy brwi, rzęs, pach i narządów płciowych. Łysienie androgenowe to najczęstszy rodzaj łysienia, dotyczy aż 40 % kobiet i 70% mężczyzn. Może przybierać różną postać która jest uzależniona od płci pacjenta. U kobiet najczęściej ma przebieg równomiernej utraty włosów na całej głowie i może krzyżować się z szeregiem problemów zdrowotnych, takich jak np. zespół pęcherzykowatego zwyrodnienia jajników, zespół Cushinga. Łysienie androgenowe u mężczyzn jest w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie i może przebiegać w różnoraki sposób, zazwyczaj rozpoczyna się w okolicy czołowej pogłębiając zakola i/lub w okolicy szczytowej i rozszerza się, doprowadzając do powstania rozległej łysiny z otaczającym ją wianuszkiem włosów. Gwarancją skutecznego leczenia problemu jest odpowiednia diagnoza.

Ustalany indywidualnie dla każdego przypadku.

Wszystkie zabiegi wymagają konsultacji z lekarzem, przygotowanie do nich, przebieg, a także zalecenia po zabiegu będą omówione podczas wizyty.

Osiągamy spektakularne rezultaty w leczeniu łysienia – zatrzymaniu procesu, zagęszczeniu włosów i poprawy kondycji skóry głowy. Ważne jest aby przez cały okres terapii stosować się ściśle do zaleceń lekarza prowadzącego.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!