Kontakt Warszawa

Owłosienie na twarzy

nadmierne owłosienie

Twarz

laser vectus

Epilacja laserowa Vectus® Cynosure®

Amerykańska firma Cynosure® jest wiodącym wynalazcą i producentem szerokiej gamy technologii estetycznych i medycznych działających w oparciu o światło. Jest to największy światowy producent technologii laserowych. Laser Vectus™ to najnowsza i najnowocześniejsza technologia firmy Cynosure® przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia i przebarwień w obrębie skóry.

Niektórzy posiadają dziedziczną skłonność do występowania obfitego owłosienia. W wielu przypadkach, szczególnie u kobiet, jest ono jednak wynikiem zaburzeń hormonalnych. Wówczas mamy do czynienia z hirsutyzmem, czyli występowaniem nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet. Owłosienie występuje na twarzy, piersiach, brzuchu, na podudziach. Hirsutyzm wynika z nadmiaru androgenów, czyli męskich hormonów płciowych w organizmie kobiety. Może pojawić się wraz z intensywnymi wahaniami funkcjonowania gospodarki hormonalnej, na przykład w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy. Hirsutyzm wiąże się na ogół z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu dokrewnego i wymaga leczenia u endokrynologa.

Nadmierne owłosienie szczególnie u kobiet jest przyczyną dotkliwych kompleksów i może znacząco wpływać na komfort codziennego funkcjonowania. W Klinice Medycyny Estetycznej Krajewski w Warszawie przedstawiamy epilację laserową – metodę, dzięki której można pozbyć się niechcianego owłosienia całkowicie i na stałe. Jest to metoda dla każdego, kto chce cieszyć się gładką skórą bez konieczności powtarzania domowej depilacji. Epilacja laserowa może być przeprowadzana nawet na wrażliwych partiach ciała.

Epilacja laserowa Vectus® dostępna jest w Klinice Medycyny Estetycznej Krajewski w Warszawie i Radomiu.

Epilacja laserowa jest w pełni bezpieczna, ponieważ laser Vectus® działa powierzchownie. Promieniowanie wnika w skórę na głębokość zaledwie 2 mm. Chłodzenie naskórka zwiększa komfort podczas zabiegu i minimalizuje możliwe zaczerwienienie. Laser w żadnym wypadku nie zagraża uszkodzeniem naskórka. Pojedynczy strzał wiązką światła laserowego trwale niszczy od kilkunastu do kilkudziesięciu włosów.

Urządzenie Vectus® reprezentuje opatentowaną odmianę technologii IPL (Intense Pulsed Light), w której na skórę oddziałuje intensywne światło pulsujące. W technologii Vectus® podczas pojedynczego błysku emitowanych wiele szybkich mikrobłysków. Dzięki temu udało się skutecznie ograniczyć wpływ energii urządzenia na sąsiadujące tkanki, co znacznie podnosi komfort zabiegów. Metoda Vectus® jest bardziej efektywna i mniej bolesna, niż jej poprzedniczka – IPL. Co więcej, w technologii Vectus® można przeprowadzać skuteczną depilację także u osób z jasnymi włosami lub ciemną karnacją. Oprócz usuwania niechcianego owłosienia, laser Vectus® stosowany bywa także w zabiegach fotoodmładzania, zamykania naczynek, usuwania przebarwień, jak również leczeniu trądziku.

Przed pierwszym zabiegiem pacjent zostaje poddany badaniu stanu skóry i ocenie jej fototypu. Lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog oceniają także kolor i grubość owłosienia. To niezbędne dla doboru prawidłowych ustawień parametrów pracy urządzenia. Innym ważnym elementem kwalifikacji do zabiegu jest wywiad na temat stanu zdrowia i potencjalnych przeciwwskazań. Nieliczni pacjenci mogą odczuwać podczas zabiegu niewielkie ocieplenie skóry. W niektórych przypadkach podczas epilacji wrażliwych stref można zastosować krem znieczulający. Po zabiegu niektórzy pacjenci mogą zauważyć niewielki obrzęk, zaczerwienienie, mogą też odczuwać lekkie swędzenie lub pieczenie skóry. Dolegliwości te ustępują jednak już w ciągu kilku godzin od wykonania zabiegu.

Przez 4-9 tygodni przed zabiegiem włosów nie wolno wyrywać pęsetą, woskiem ani depilatorami, można je golić lub przycinać. Na kilka godzin przed zabiegiem pacjent powinien dobrze nawodnić organizm, wypijając co najmniej półtora litra wody. Bezpośrednio przed zabiegiem włosy w miejscu epilacji zostają zgolone. Skóra nie powinna być przesuszona ani podrażniona.

Po zabiegu epilacji laserowej zaleca się stosowanie kremów łagodzących (np. Bephanten) przez około 1-2 dni. Do momentu ustąpienia ewentualnego podrażnienia (zaczerwienie, pieczenie itp.) nie należy nakładać na skórę żadnych kosmetyków poza dermokosmetykami łagodzącymi. Skórę należy zabezpieczać przed działaniem słońca, stosując kremy z wysokim filtrem SPF 50. Przez kilka tygodni po zakończeniu laseroterapii zaleca się także unikanie zabiegów powodujących rozszerzanie naczyń krwionośnych, np. wizyt w saunie.

Ponieważ światło Vectus® oddziałuje na melaninę, należy przyjąć, że efekty laserowego usuwania owłosienia uzależnione są od jego koloru. Im ciemniejsze włosy, tym szybciej udaje się je trwale usunąć. Jednak dzięki możliwości precyzyjnego ustawiania długości fali, w technologii Vectus® można też usuwać włosy jasne.

Epilacji laserowej mogą poddać się osoby, którym doskwierają podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji bądź które zmagają się z problemem zapalenia mieszków włosowych. Laser pozwoli wyeliminować problem wrastających włosków. Dzięki tej metodzie będzie można zrezygnować z używania maszynek do golenia, depilatorów, kremów i wosków, co sprawi, że skóra będzie gładka, przyjemna w dotyku i pozbawiona podrażnień. Najczęściej epilacji laserowej poddaje się nogi, pachy, okolice bikini, wąsik. Ta metoda zwalczania niechcianego owłosienia pozwala raz na zawsze pozbyć się kompleksów. Dla wielu osób to szansa na osiągnięcie znaczącej zmiany w życiu osobistym i odzyskanie pewności siebie.

 • ciąża i karmienie piersią,
 • świeża opalenizna lub zastosowanie samoopalacza,
 • tatuaż w miejscu epilacji,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • epilepsja,
 • włosy siwe lub w kolorze jasny blond,
 • na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać peelingu skóry,
 • na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić zioła, takie jak dziurawiec i nagietek.
 • na miesiąc przed zabiegiem należy odstawić leki światłouczulające, witaminy z grupy A i B, aspirynę, antybiotyki, leki przeciwbólowe,
 • na trzy miesiące przed zabiegiem należy odstawić kremy z retinolem.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!