Kontakt Warszawa
Usuwanie zmarszczek – porównanie dwóch popularnych metod

Usuwanie zmarszczek za pomocą wypełniaczy, mezoterapii i zabiegu Dermapen – porównanie metod

Usuwanie zmarszczek staje się jedną z najpopularniejszych usług świadczonych przez kliniki medycyny estetycznej. Mnogość dostępnych metod, ich atrakcyjna cena oraz coraz mniejsza inwazyjność zabiegów sprawia, że wiele osób poddaje się usuwaniu oznak starzenia.

Skuteczne zabiegi usuwające zmarszczki

Na rynku medycyny estetycznej, dostępne są różne zabiegi, pozwalające szybko i skutecznie zniwelować niechciane objawy starzenia, w postaci zmarszczek na twarzy, szyi czy dekolcie. Wśród najbardziej skutecznych metod, należy wymienić botox, mezoterapię oraz Dermapen.

Wypełniacze

Botox jest substancją, która umożliwia usunięcie istniejących zmarszczek lub redukcję ich widoczności. Wstrzykiwana w określone miejsca toksyna botulinowa, blokuje zakończenia nerwowe oraz mięśnie odpowiedzialne za tworzenie się w skórze widocznych wgłębień. Niewielka ilość preparatu wstrzyknięta w odpowiednim miejscu prowadzi więc do rozluźnienia mięśnia, a tym samym ogranicza widoczność zmarszczek. Metoda ta jest skuteczna zwłaszcza w przypadku zmarszczek mimicznych, kurzych łapek, bruzd na szyi i dekolcie, lwich zmarszczek czy fałd nosowo-wargowych. Sam zabieg jest szybki i nie powoduje żadnego dyskomfortu, ale po jego przeprowadzeniu może pojawić się nieznaczny obrzęk czy niewielkie zasinienie. Efekty zastrzyków z botoxem utrzymują się nawet do pół roku.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na wprowadzeniu w głąb skóry specjalnych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych, opartych na kwasie hialuronowym. Zabieg może być wykonywany metodą bezigłową bazującą na impulsach elektrycznych podczas aplikacji preparatu lub klasyczną techniką igłową, gdzie za pomocą strzykawek lub specjalnych pistoletów substancja jest aplikowana bezpośrednio pod skórę. Następnie wykonywany jest masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie mieszanki oraz ograniczenie skutków ubocznych iniekcji w postaci niewielkich obrzęków. Mezoterapia wyrównuje powierzchnię skóry i przywraca jej jędrność oraz eliminuje przebarwienia i znacząco wygładza zmarszczki. Należy podkreślić, że mezoterapia zawsze wykonywana jest przez lekarzy specjalistów, dlatego jest w pełni bezpieczna dla pacjenta.

Zabieg Dermapen

Ostatnią powszechnie wykorzystywaną metodą niwelowania oznak starzenia widocznych na twarzy jest Dermapen. W czasie zabiegu wykonywane są mikro nakłucia o głębokości 0,2 mm aktywujące proces odbudowy naskórka, który wymaga produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Jest to metoda niedroga, mało inwazyjna i niewymagająca rekonwalescencji. Dermapen skutecznie pobudza kolagen zawarty w skórze, sprzyjając naturalnej regeneracji tkanek. W niektórych przypadkach możliwe jest jednoczesne wykonanie zabiegu Dermapen oraz mezoterapii, co przynosi spektakularne efekty w niwelowaniu objawów starzenia.

Ogromny wybór metod likwidacji zmarszczek i innych widocznych objawów starzenia się skóry pozwala przywrócić twarzy młodzieńczą gładkość, właściwą jędrność oraz pełne nawilżenie. Warto podkreślić, że możliwość usunięcia zarówno mimicznych, jak i statycznych zmian, może znacząco wpływać na poprawę jakości życia oraz zwiększanie poczucia własnej wartości.