Kontakt Warszawa
W jakich sytuacjach warto wykonać labioplastykę?

 

Labioplastyka to zabieg korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych lub większych. Polega na zmianie wielkości lub kształtu tego obszaru miejsc intymnych. Ginekologia estetyczna rozwija się obecnie bardzo prężnie i coraz więcej klientek korzysta z pomocy specjalistów, aby poprawić wygląd stref intymnych.

Labioplastyka ze wskazań zdrowotnych

Wiele kobiet udaje się do gabinetu medycyny estetycznej ze wskazań zdrowotnych, gdy występuje u nich przerost warg sromowych. Zbyt duże wargi ocierają się o odzież, co prowadzi do powstawania licznych blizn oraz ran będących siedliskiem groźnych bakterii. Prowadzi to do infekcji intymnych niebezpiecznych dla zdrowia kobiet.

Gdy wargi sromowe są przerośnięte kobieta odczuwa ból nawet w trakcie aktywności fizycznej np. podczas jazdy na rowerze. Ból pojawia się również w momencie noszenia obcisłej bielizny czy w trakcie stosunku seksualnego.

Labioplastyka ze wskazań psychicznych

Każda kobieta, która chce poczuć się komfortowo i seksownie w sytuacji intymnej, może zgłosić się na zabieg, w celu usunięcia części tkanki z warg sromowych, w celu zmniejszenia ich rozmiaru. Labioplastyka umożliwia pozbycie się kompleksów i rozpoczęcie satysfakcjonującego życia seksualnego.

Wiele kobiet odczuwa dyskomfort psychiczny w związku z nieprawidłowym wyglądem warg sromowych. Wstydzą się rozebrać przed partnerem, odczuwają paraliżujący dyskomfort. Niezadowolenie z wyglądu, kształtu i wielkości warg sromowych odbiera poczucie pewności siebie, dlatego warto skorzystać z możliwości, które oferuje ginekologia estetyczna.

Labioplastyka jest zabiegiem estetycznym, jak i medycznym

Labioplastyka jest wykonywana nie tylko w celach estetycznych, ale także medycznych. Wśród wielu pacjentek to właśnie problemy zdrowotne są podstawą do podjęcia decyzji o poddaniu się temu zabiegowi. Kobiety, które chcą uniknąć odczuć bólowych towarzyszących im w wielu sytuacjach odwiedzają gabinet medycyny estetycznej, aby przywrócić właściwy wygląd warg sromowych.

Ginekologia estetyczna rozwija się prężnie, pojawia się coraz więcej technik nieinwazyjnej zmiany wyglądu warg sromowych. Warto śledzić najnowsze trendy.