Kontakt Warszawa
Zabieg VelaShape III, czyli szczupłe, jędrne ciało bez cellulitu na wiosnę

Zabieg VelaShape III, czyli szczupłe, jędrne ciało bez cellulitu na wiosnę

Nadejście wiosny jest dla wielu osób impulsem do tego, by zadbać o swój wygląd i kondycję fizyczną. Kształtne, jędrne ciało, bez cellulitu i innych niedoskonałości jest marzeniem każdej kobiety. W sytuacji, gdy zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia okazują się niewystarczające, z pomocą przychodzi klinika medycyny estetycznej.

Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, objawiające się licznymi grudkami i nierównościami skóry, to bardzo uporczywy problem, z którym zmagają się głównie kobiety. Jakie zabiegi dostępne w profesjonalnych klinikach będą w tym przypadku skuteczne?

Wyszczuplanie VelaShape III

Gabinety medycyny estetycznej oferują liczne zabiegi, które pomagają w walce z cellulitem, rozstępami i innymi niedoskonałościami. Jednym z nich jest VelaShape, czyli innowacyjna metoda na bezinwazyjne usuwanie niechcianego tłuszczu z wybranych partii ciała.

VelaShape III to zabieg odchudzający, który trwale niszczy komórki tłuszczowe. Urządzenie jest innowacyjne, ponieważ dzięki specjalnym elektrodom radiowym zapewnia odpowiednią przyczepność i skuteczną emisję energii do tkanek. Różne rozmiary końcówek zabiegowych oraz możliwość indywidualnego ustawienia parametrów, pozwalają na dostosowanie pracy urządzenia do pacjenta.

Przebieg zabiegu

Zabieg VelaShape III dostarcza komórkom ciepła niezbędnego do efektywnego spalania tłuszczu. Specjalistyczne głowice pozwalają na utrzymywanie stałej temperatury ok. 45°C, a czas trwania zabiegu wynosi zwykle 30 minut.

Długotrwała ekspozycja na wysoką temperaturę uszkadza komórki tłuszczowe, które następnie w naturalny sposób usuwane są z organizmu. Dodatkowo VelaShape III wpływa na poprawę metabolizmu oraz przyspiesza procesy lipolizy. Podczas zabiegu ma miejsce tzw. drenaż limfatyczny, który korzystnie oddziałuje na mikrokrążenie. W efekcie tkanka tłuszczowa nie odbudowuje się, a woda jest skutecznie odprowadzana ze skóry.

Efekty i przeciwwskazania do zabiegu

VelaShape III to zabieg, który wspomaga usuwanie tkanki tłuszczowej z okolic ud, brzucha, ramion czy pośladków. Już po jednej sesji w klinice medycyny estetycznej skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta oraz wyraźnie wygładzona. Wyszczuplanie VelaShape skutecznie zwalcza również nieestetyczną skórkę pomarańczową, zmniejsza widoczność rozstępów oraz wyrównuje koloryt skóry.

Z takich zabiegów nie powinny korzystać przede wszystkim kobiety w ciąży bądź karmiące piersią oraz osoby po zabiegach chirurgicznych. Wyraźnym przeciwwskazaniem do jego wykonania są również choroby serca, skóry czy tarczycy oraz nowotwory.

Zabieg VelaShape III może okazać się dobrym uzupełnieniem zrównoważonej diety i regularnej aktywności fizycznej. Przed wykonaniem zabiegu bezwzględnie konieczna jest jednak konsultacja lekarska.